Taşıdıkları yolcuların canını hiçe sayıyorlar

'in bazı ilçelerindeki dolmuş şoförleri, araçlarının kapısını açık bırakarak "balık istifi" halinde taşıdıkları vatandaşların canını hiçe saydı. Sosyal medyaya düşen görüntülerde şoförlere tepki yağdı

Giriş Tarihi: 17.8.2015
Taşıdıkları yolcuların canını hiçe sayıyorlar
'de kapasitesinin üzerinde yolcu aldığı için kapısı açık şekilde trafikte ilerleyen minibüs görenleri hayrete düşürdü. Cadde üzerinde hızla ilerleyen minibüsün açık kapısından sarkan yolcular yürekleri ağza getirdi. 3-5 lira fazla kazanabilmek için yolcuların canını hiçe sayan minibüs şoförleri tepki çekti. Vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen ilginç anlar sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Çekilen fotoğraflar "Bu kadarına da pes doğrusu. Fotoğraflar Pakistan'ı anımsattı" dedirtti. Büyük ilgi gören fotoğraflarda tıka basa dolu Menemen ve Evka1 minibüslerinde yolcuların kapıdan dışarı taştığı ve araçların bu şekilde trafikte hızla ilerledikleri görülüyor. Minibüs şoförleri yolcuların canını hiçe sayarken, fotoğrafların altına yapılan yorumlar hem güldürdü hem düşündürdü. Bangladeş'teki "salkım saçak" yolcu taşıma görüntülerini hatırlatan fotoğrafa sosyal medyada "İnsanlara patates çuvalı muamelesi yapan dolmuş şoförlerine zorunlu eğitim verilmeli" uyarısı yapıldı.

"DENETİMLER ARTMALI"
Vatandaşların sürekli şikayet ettiği Menemen minibüsündeki manzara çok fazla şaşırtmadı. Duyarlı vatandaşlar tarafından çekilip internette paylaşılan fotoğraflar "Bu kadarına da pes doğrusu. Fotoğraflar Pakistan'ı anımsattı" dedirtti. Fotoğraflardan birinde 35 M 9294 plakalı Evka 1-Y. Garaj dolmuşu açık olan kapısından sarkan iki yolcusuyla trafikte ilerlerken görülüyor. Kapasitesinin üzerinde yolcu alan minibüste yolcuların canı hiçe sayılırken, vatandaşlar denetimlerin daha da arttırılmasını istedi. Evka 1 dolmuşunun fotoğrafı 'Adam utanmasa dolmuşun üzerine de yolcu alacak' başlığıyla Facebook'ta paylaşıldı. Fotoğrafa birbirinden ilginç yorumlar yapıldı. Berkan Narin isimli vatandaş, "Taşıdıkları insanları patates çuvalı sanan minibüs şoförlerine zorunlu eğitim verilmelidir" derken, Oktay Yıldızbaş, "Ayakta yolcu almanın cezası 85 lira, 40 kişi alman lazım ki cezayı ödeyesin" dedi. Murat Ercik yaptığı yorumda, "Bu dolmuşların en acil şekilde standarda kovuşturulması lazım. İzmir'e hiç yakışmıyor" diye tepkisini gösterdi. Baki Coşkun ise "Bunlara yazılan ceza haktır" yorumunda bulundu. Başka bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği fotoğraf Twitter'de paylaşıldı. Fotoğrafta Menemen minibüsünün de kapısı açık ve 2 yolcu kapıdan sarkarken yolda hızla ilerlediği görülüyor. Menemen minibüsünde Evka 1 dolmuşunda olduğu gibi yolcuların hayatının tehlikeye atılması yürekleri ağza getirdi. Netek adlı Twitter kullanıcısı fotoğrafa, "Kazaya giden ambulansa selektör çeken adamlar" yorumunu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşıdıkları yolcuların canını hiçe sayıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN