Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yolu boyamasını bilen biri yok mu?

Akıllı Trafik Sistemi kapsamında İzmir'in ana arterlerine yapılan asfalt üstü trafik uyarı işaretleri ve yaya geçitlerindeki boyalar kısa sürede fonksiyonlarını yerine getiremez hale geldi

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Yolu boyamasını bilen biri yok mu?
İzmir'de kurulması çalışmaları devam eden Akıllı Trafik Sistemi kapsamında başta Altınyol, Yeşildere Yolu, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı gibi İzmir'in ana arterlerine yapılan asfalt üstü trafik uyarı işaretleri ve yaya geçitlerindeki boyalar kısa sürede işe yaramaz hale dönüştü. Pınar Karşıyaka'nın basketbolda Türkiye Şampiyonu olmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 20 günlük çalışmayla ilçedeki Şehitler Bulvarı'nın yeşil kırmızıya boyadığı zeminin çok geçmeden siyaha dönüşmesinin ardından, yollardaki trafik uyarı işaretlerinin boyalarının da aynı akıbete uğraması, "belediyede bu işi bilen kimse yok mu" dedirtti. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kendi sorumluluğunda bulunan başta Altınyol, Yeşildere Yolu ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda asfalt üzerindeki bazı noktalara trafik uyarı işaretleri yaptı. Önümüzdeki aylarda devreye girmesi beklenen Akıllı Trafik Sistemi'nin hazırlıkları yanı sıra İzmir Enternasyonal Fuarı öncesi kente gelecek turistlerin için imaj çalışmaları yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin asfalt üstüne yerleştirdiği trafik uyarı işaretleri çok kısa süre içinde sürücülerin göremeyeceği hale geldi.

YAYA GEÇİTLERİ DE KARARDI

Asfalt üzerine ısıtma yöntemi ile yapılan beyaz zemin üzerine fosforlu trafik uyarı işaretleri araçların lastikleri, egzoz gazı ve dış etkenler nedeniyle kısa süre içinde simsiyah oldu. Öte yandan özellikle Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndaki eskiyen ve silinmek üzere olan tüm yaya geçitleri yine aynı sistem ile yenilenerek fosforlu sarı malzeme ile yenilendi. Fakat, yaya geçitlerinin akıbeti de kısa süre içinde asfalt üstüne yapılan trafik uyarı işaretleri gibi oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin silinen ve kararan yaya geçitlerine ve trafik uyarı işaretlerine ne gibi bir önlem alacağı merakla bekleniyor. Pınar Karşıyaka'nın Türkiye Basketbol Ligi Şampiyonu olmasının ardından Büyükşehir Belediyesi, kulübe jest yapmak amacıyla, ilçede 700 metre uzunluğundaki Şehitler Bulvarı'nın asfaltını 20 günlük bir çalışmanın ardından yeşil kırmızıya boyamıştı. Fakat yeşil kırmızı cadde 10 günde simsiyah olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yolu boyamasını bilen biri yok mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN