Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serter'in tavrı üzdü

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Serter'in tavrı üzdü

Urla ilçesinde, Kıyı Kanunu gerekçe gösterilerek kaçak olduğu öne sürülen evleri için yıkım kararı verilen Balıklıovalıların CHP İzmir İl Başkanlığı binasındaki eylemi sona erdi

İzmir'in Urla ilçesinde, belediye tarafından Kıyı Kanunu gerekçe gösterilerek kaçak olduğu öne sürülen evleri hakkında yıkım kararı verilen Balıklıovalı sakinlerinin, CHP İzmir İl Başkanlığı binasındaki işgali dün sona erdi. Balıklıovalılar, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ile yapılan görüşmelerin ardından, üç gündür bulundukları CHP İl Başkanlığı binasından ayrılmayı kabul etti. 30 yıldır Balıklıova'da oturduğunu, aynı zamanda CHP'ye gönül verdiğini söyleyen mahalle sakinlerinden Tuncay Karanca, amaçlarının Urla Belediyesi'nin evlerinin yıkımına ilişkin aldığı encümen kararını iptal edilmesini sağlamak olduğunu kaydetti.

KABA DAVRANDILAR

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'in kendileriyle yaptığı kısa toplantıda takındığı tavrı eleştiren Karanca, Serter'in mahkemelerde açılan davaların sonuçlarının "Balıklıovalıların aleyhine olacak" açıklamasının kendilerini üzdüğünü belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizim orada yanlış ve usulsüz bir şekilde oturduğumuzu ve evlerimizi boşaltmamız gerektiğini söyledi. Sanki ağız birliği yapmışcasına, Urla Belediye Başkanı Sayın Sibel Uyar'ın da bize gösterdiği tavrı görmeden, onların yanında olarak, onların görüşünü sunarak, bizi hiçbir şekilde bizi dinlemedi. Hatta arkadaşlarımıza da kaba davranış ve konuşmalar içerisinde kestirip atarak bizi hiçbir şekilde dinlememişlerdir."

EVİMİZİ YIKTIRMAYIZ

Urla Belediyesi'nin aldığı karar karşısında üzüntülü olduğunu aktaran Nazime Sunha da, "Eşimi orada kaybettim, anılarını orada yaşamak istiyorum. Torun ve çocuklar orada mutlu olsun istiyoruz" ifadelerini kullandı. 9 yaşındaki Kıvılcım Altun ise "Orada hayvanlarım, arkadaşlarım var, yıkılırsa ne olacak, ben onlardan ayrılacağım. Evimi yıktırmam" dedi. Danıştay kararı çıkana kadar evleriyle ilgili işlem yapılmayacağı sözü verilen Balıklıova sakinleri, parti il başkanlığının tahsis ettiği otobüsle Urla'ya gönderildi ve eylem sona erdirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serter'in tavrı üzdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN