Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suskunlukları manidar

Sümeyye Erdoğan'a yönelik iftiranın çirkinliğin de sınırlarını aştığını belirten Prof. Dr. Hotar, bu konuda kadın örgütlerinin ses çıkarmamasını manidar bulduğunu kaydetti

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Suskunlukları manidar
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nükhet Hotar'ın, Sümeyye Erdoğan'a yönelik iftiralara ilişkin, "Ahlaki ve toplumsal değerleri yok sayan ve ahlaksızlığı alışkanlık haline getirmiş bazı kişi ve gruplar, bir kadının onuruna fütursuzca saldırırken bütün kadınları ve hatta insanlığın onurunu hedef tahtasına oturmuşlardır. Bu onur fukaralığını yapanların içinde siyasetçilerin bulunması ve ucuz hesaplarla bir kadın üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız ve ailesini yıpratmayı hedeflemeleri ancak kendilerinin onursuzluğunun bir ifadesidir" dedi.

HEDEF GÖSTERİLDİ
CHP'nin bazı yöneticileri yalan beyan ve iftiralarla kişileri yıpratmayı siyaset sandığını dile getiren Hotar, Çirkinliğin sınırları da aşılarak yapılan bu saldırı şiddetin, özellikle de kadına karşı şiddetin bir türüdür. Siyaseten baş edilemeyen muhataba karşı pervasız ve omurgasız bu saldırılar insan onuruna yakışmayacak ve asla tasvip edilmeyecek davranışlardır. Her şey bir tarafa, bu olayda insan onuruna saldırılmak suretiyle insan hakkı vahşice çiğnenmiş ve kadın kimliği açık bir şekilde hedef gösterilmiştir" görüşünü ifade etti. Hotar, tüm ülkelerin ortak sorunu olan şiddetin her türlüsü ile bugüne kadar olduğu gibi, yine mücadele etmeye devam edeceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti: "İlkeleri arasında kadın haklarını savunmak için birimlere yer veren bir partinin üyesi tarafından böylesi insanlık dışı bir iftiranın atılması da dikkate değer bir noktadır. Bu durum aynı zamanda samimiyet testinden kalmışlığın da önemli bir göstergesidir. Kim olursa olsun bir kadına yapılan bu çirkinliği tüm kadınlara yapılmış kabul ediyor, partim ve teşkilatım adına şiddetle kınıyorum. Ayrıca, kadın örgütlerinin bu konudaki suskunluğunu manidar buluyor, hedefleri cinsiyet eşitsizliği ve kadına karşı şiddetle mücadele olan dernekleri, kadın onuruna yönelik yapılan bu şiddeti kınamaya davet ediyorum. Ayrıca bugüne kadar, kuruluş amacına uygun olarak davranan bazı kadın hakları STK ları dışında diğerlerinden ciddi bir ses yükselmemiş olması da , kendilerinin ciddiyetsizliğinin acı bir göstergesi olmaktadır, bunun da altını ayrıca çizmek istiyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suskunlukları manidar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN