Zafer Bayramı'nda beraberlik mesajları

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Zafer Bayramı'nda beraberlik mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93'üncü yıl dönümü dolayısıyla yayımlanan mesajlarda, zaferin milletçe tek yürek olarak, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde kazanıldığına vurgu yapıldı

Kahraman Türk Ordusunun, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlattığı Büyük Taarruz'un 30 Ağustos'ta Büyük Zafer'le sonuçlanmasının 93'üncü yıl dönümünde Ege'deki sivil toplum kuruluşlarından birlik mesajları geldi. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, milleti esir etmek isteyen güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin bir araya geldiği, yan yana omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığına dikkat çekerek, "Kurtuluş mücadelemizi zafere taşıyan, birlik ve beraberlik ruhumuzun ilelebet var olacağı düşüncelerimle, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum" dedi.

DEĞERİNİ BİLELİM
MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Türk milletinin kardeşlik ruhu ile 30 Ağustos zaferini kazandığını belirterek, "Bu toprakların her bir köşesinde nice kahramanlık öyküleri yatmaktadır. Büyük emeklerle kazanılan bu toprakların kıymetini bilmek her vatandaşımızın boynunun borcudur. Bu duygular ile 30 Ağustos Zafer Bayramını kardeşçe kutlamalıyız. Ülkemiz, zafer ruhundan aldığı ilhamla güçlenerek, yeni hedeflere doğru yürürken, bir kez daha anlamaktayız ki, bağımsız bir ülkede yaşamanın değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyüktür. Son yıllarda bölgemizdeki gelişmeler maalesef bunu bir kez daha bize net olarak göstermiştir" diye konuştu.

DİYALOG İKLİMİ
Ege Genç İş adamları Derneği'nden yapılan açıklamada, "Terör eylemleri sonucu kaybettiğimiz şehitlerimizin acısını milletçe yüreğimizde hissederken huzurun ve kardeşliğin hakim olduğu bir diyalog, uzlaşma ve hoşgörü ikliminin güzel ülkemizde en kısa zamanda yeniden yaşanmasını diliyoruz. Milletimizin kurtuluş mücadelesinin şanlı bir zaferle taçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlığımız ve vatanımızın bütünlüğü uğruna mücadele veren Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı ve geçmişten bugüne tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz" denildi.

ÖNEMLİ KİLOMETRE TAŞI
Ege İş Kadınları Derneği (EGİ- KAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Büyük Taarruz'un Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli kilometre taşlarından birisi olduğunu belirtti.

93 YIL ÖNCEKİ GİBİ
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu da 93 yıllık zaferin ruhunun ilk günkü gibi korunduğunu kaydederek, mesajında şu ifadelere yer verdi: "93 yıl önceki ruhu halen içimizde yaşıyoruz. Zor günlerden geçtiğimiz şu zamanlarda birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, huzurlu ve mutlu günlerin temelini atacağımıza inancım tamdır. Bu vesile ile Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için şehit düşen kahraman askerlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zafer Bayramı'nda beraberlik mesajları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN