Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Vakfı'na pergola cezası

Hastaların diyaliz sonrası dinlenmesi için pergola yaptıran Ege Sağlık Vakfı'na Konak Belediyesi ekiplerince 2 bin 155 lira para cezası kesildi

Giriş Tarihi: 6.9.2015
Sağlık Vakfı'na pergola cezası
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanlarından Yüksel Çakmur'un yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Ege Sağlık Vakfı'na CHP'li Konak Belediyesi'nden pergola cezası geldi. Konak Belediyesi zabıta ekipleri Alsancak'ta faaliyet gösteren merkeze gelen hastaların diyaliz sonrası dinlenmesi için yaptırılan pergola yüzünden vakfa, 3194 sayılı imar kanununa muhalefetten 2 bin 155 lira para cezası kesildi. Vakıf yöneticileri binanın Büyükşehir Belediyesi'ne ait olduğunu ve kendilerinin de burada kiracı konumunda bulunduklarını belirtti. Pergolanın Büyükşehir Belediyesi'nin bilgisi dahilinde yapıldığını belirten kurum yöneticileri Konak Belediyesi'nin de konudan haberdar olduğunu anlattı. Vakfın başkanı Yüksel Çakmur pergolanın, vakıftan çıkan hastaların biraz dinlenip nefes alması için inşa edildiğini, hiçbir ticari amaç gütmediğini anlatarak, "Hastalar vakıftan çıkıyor orada biraz dinleniyorlar. Ne tretuvarı işgal ediyor ne de kamunun malına, kaldırımına bir tecavüz söz konusu. Vakfın kar amacı yok, Arkadaşlar bir kuruş dahi ücret almazlar. Ben saygılıyım, saygı duyuyorum ve hiçbir şey söylemiyorum"diye konuştu.

BİR BÖLÜM RUHSATSIZ

Konak Belediyesi yetkilileri binanın zemin katında duvara çelik halatlarla tutturulmuş sabit dikmeli sundurma yapıldığının tespit edildiğini belirtti. Söz konusu sundurmanın etrafının da panjur ve akordeon cam ile kapatıldığını dile getiren yetkililer, "30 metrekare ruhsatsız alan tespit edilmiş bu doğrultuda 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 42. Maddesi'ne göre 2 bin 155 lira 068 kuruş para cezası kesilmiştir"diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Vakfı'na pergola cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN