Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yerel yönetim yüzünden kaybediyor

Mordoğan'dan lilere seslenen Binali Yıldırım, İzmir Fuarı'nın gerilediğine dikkat çekti, "Bu yıl fazla katılım olmadığını gözlemledik. Kısır yerel yönetim çekişmesinden İzmir kan kaybediyor" dedi

Giriş Tarihi: 28.9.2015
İzmir yerel yönetim yüzünden kaybediyor
AK Parti Milletvekili adayı Binali Yıldırım, Karaburun ilçesi Mordoğan Mahallesi'ni ziyaret etti. Vatandaşları ve esnafı selamlayan Yıldırım, Mordoğanlılar ile bayramlaştı. Yıldırım, daha sonra kafetaryada oturup çay içti, vatandaşlarla sohbet etti. Mordoğan'daki hemşerilerini ziyaret ettiğini söyleyerek sözlerine başlayan Binali Yıldırım, "Beldeye girer girmez 'Yol Karaburun'a kadar ne zaman bitecek?' diye sordular. Onun haberini vereyim. 22 kilometrelik bölümün ihalesi yapıldı. Sözleşmesi imzalanıyor. Başlayacak. Her şey yolunda giderse seneye bitmiş olacak" diye konuştu. İzmirlilere mesaj veren Yıldırım, "1 Kasım seçimleri için İzmirlilere söyleyeceğimiz şudur. Daha güzel İzmir, yeşili daha fazla, daha fazla yatırım çeken, gençlere daha güzel iş alanları oluşturan ve bizim gençliğimizdeki çocukluğumuzdaki gibi herkesin hayalindeki bir İzmir. Ben ilkokula giderken İzmir Enternasyonel Fuarı yaklaştıkça hep bizim oralarda konuşulurdu. Artık fuarın ülke gündeminde bir gün bile yeri olmuyor. İzmir bunu hak etmiyor. Yeni fuar alanı da yapıldı. Belediye başkanımız gayret etti yaptı. Ama ne yazık ki aldığım bilgilere göre yeni fuar alanına eski fuar alanı kadar bile katılım olmayacak. Çok daha altında bir katılım gerçekleşecek. İzmir Türkiye'ye ticareti, ihracatı öğreten bir şehirdi. Şimdi ihracatta Kocaeli'nden sonra beşinci sırada geriledi. Genel kalkınmışlıkta İzmir yedinci sırada. İzmir'in bu duruma gelmesi İzmir'in potansiyeli ile ilgili değil. İzmir'in potansiyeli çok yüksek. İzmir'in denizi var, limanı var, yetişmiş insan gücü var. Her türlü avantajı var. Yerel yönetim çekişmesinden İzmir kaybediyor" dedi.

"YATIRIMCI ÇEKECEĞİZ"
İzmir'e 2002'den beri çok yatırım olduğunu fakat bunu yeterli görmediklerini belirten Yıldırım, "Yollar, limanlar, havalimanı her şey tamam. Şimdi İzmir'e iş sahası açmamız lazım. İzmir'e daha çok yatırımcı çekecek projelere kafa yormak lazım. Böylece İzmir inşallah o eski yıllarda büyüklerimizin bize anlattığı yıllardaki parlak günlerine kısa sürede kavuşacaktır. Yeni dönemde işimiz gücümüz bunlara kafa yormak olacak. Bize laf atanlara, acımasız eleştiri yapanlara zamanı israf etmeye hiç niyetimiz yok. Onlar konuşsunlar, biz az konuşacağız, daha çok iş ve hizmet yapmanın yollarını arayacağız " diye ifade etti. Mordoğan'ın cennetten bir köşe olduğunu ama buranın da ihtiyaçlarının farkında olduklarını dile getiren Yıldırım, "Sağlıkla ilgili istekleri var. Limanın ihtiyaçları var. Buradaki gençler İzmir'e gidiyor. İzmir'de de aradığını bulamayınca başka yerlere gitmek zorunda kalıyor. Yeni dönemde işimiz gücümüz bunlara kafa yormak olacak. Bize laf atanlara, acımasız eleştiri yapanlara zamana israf etmeye hiç niyetimiz yok. Onlar konuşsunlar, biz az konuşacağız, daha çok iş ve hizmet yapmanın yollarını arayacağız " diye konuştu.

AK PARTİ'NİN ACI GÜNÜ
Binali Yıldırım, Seferihisar İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Mehmet Bilir'in trafik kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle programını iptal edip cenaze törenine katıldı. Seferihisar'da yaşayan Bilir Ailesi'ne taziye ziyaretinde bulunan Yıldırım, Hıdırlık Camisi'nde kılınan cenaze namazına katıldı. Cenaze namazının ardından Yiğit Mehmet Bilir, Seferihisar Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Seferihisar Garnizon Şehitliği'ni ziyaret eden Yıldırım, buradan Mordoğan'a geçti. AK Parti Seferihisar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Mehmet Bilir, bayramın ikinci günü, Seferihisar'dan İzmir'e motosikletiyle giderken Güzelbahçe ilçesine geldiğinde, iddiaya göre önündeki otomobili sollamak istedi. Bilir yönetimindeki motosiklet karşıdan gelen başka bir otomobille çarpıştı. Bilir, kaza sonucu hayatını kaybetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir yerel yönetim yüzünden kaybediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN