Stajyere 1000 lira maaş

PAÜ Rektörü Bağcı, "Öğrencilerimiz, İŞKUR ile yapılan protokolle staj dönemleri boyunca aylık 1000 lira gelir elde edecek" dedi

Giriş Tarihi: 29.9.2015
Stajyere 1000 lira maaş
Pamukkale Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, öğrencilerinin iş gücü piyasasına entegrasyonu amacıyla yönetmeliklerini değiştirdiklerini vurgulayarak "Türkiye'deki 193 üniversite arasında yönetmeliğini değiştiren tek üniversite Pamukkale Üniversitesi. Biz yönetmeliğimizde, 'İŞKUR'un iş başı eğitim programına katılanlar Pamukkale Üniversitesi'nin ön lisans ve lisans programlarında ön görülen zorunlu stajını yapmış sayılırlar' dedik ve işi bitirdik. Böylece staj yapan öğrencilerimiz İŞKUR'dan aylık 1000 lira maaş kazanmaya başladılar. Sigortalarını da İŞKUR yapıyor. Bu programa dahil olanların yüzde 20'si mezun olduktan sonra istihdam garantisi ile işe alınacaklar" dedi. Acıpayam ilçesinde süt ve süt ürünleri üzerine birçok tesis bulunduğunu söyleyen Bağcı, "4 binin üzerinde süt sığırı bulunuyor. Acıpayam, soğuk süt zincirinin 3'te 2'sinin hazırlandığı, servis edildiği bir alan bir bölge. Acıpayam'daki Yüksek Okulu'muzu da buna göre şekillendirdik, programlandırdık. Kuruluşlarla işbirliği yapıyoruz. 2 yıllık meslek yüksek okullarına artık ara eleman yetiştiren okul gözüyle bakmıyoruz. Aranan eleman yetiştiren okul gözüyle bakıyoruz. Honaz'da 4 bin 300 öğrencimiz var. 2 yıl normal eğitim, 1 yıl da organize sanayi bölgesinde staj görecekler. Staj yapan öğrencilerin sosyal güvenlikleri ve ücretlendirmesi 2 ay kadar önce çıkan bir yönetmelikle ücrete bağlandı. Öğrenciler hem çalışacak, hem para kazanacak, hem de sigortaları ödenecek. Öğrenciyken hayata bir an önce girmiş olacaklar" şeklinde konuştu.

HEDEF 10 BİN ÖĞRENCİ

Honaz Meslek Yüksek Okulu'nda 4 bin öğrencileri olduğunu anlatan Bağcı, "İŞKUR ile imzaladığımız protokol kapsamında bu uygulamaya İlk etapta 180 öğrenci ile başladık. Gelecek sene yaz stajı da dahil bir sene içinde bu programda 10 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stajyere 1000 lira maaş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN