Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizcilerin sesi daha gür çıkmalı

DTO'nun meclis toplantısına katılan Binali Yıldırım, "Denizciliğimizin sesi Ankara'da daha gür çıkmalı. Bunun için güçlü destek bekliyorum" dedi

Giriş Tarihi: 1.10.2015
Denizcilerin sesi daha gür çıkmalı
AK Parti İzmir 1. bölge milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir'de ilk ziyaretini denizcilere yaptı. Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'nin Eylül Ayı Meclis Toplantısı'na katılan Yıldırım, 1 Kasım'daki seçimlerde denizcilik sektöründen destek istedi. Meclisteki konuşmasına "Fundo Bismillah" diye başlayan Yıldırım, "Denizciliğimizin sesi Ankara'da daha gür çıkmalı. Bunun için sizden güçlü destek bekliyorum" dedi. Müsteşar Yardımcısı Dr. Kaptan Özkan Poyraz da, İzmir Körfezi'nin kaderini belirleyecek Büyük Körfez Projesi'nin ÇED onayının 2015 sonuna kadar çıkacağı müjdesini verdi. Yıldırım, denizcilik sektörünün küresel krizle beraber parlak günler geçirmediğini, buna bir de ülkedeki siyasi belirsizlik, istikrar sorunu eklenince geleceğe yönelik kaygılar yaşanmasının doğal olduğunu dile getirerek, "Amacımız bu kaygıları ortadan kaldırmak. Hedefimiz mutlaka ülkede tek başına iktidar hedefidir. Bu bencillik değil. Terörle mücadele, ekonomideki şartlar bunu bir keyfiyet olmaktan çıkarıp, mecburiyete dönüştürüyor. Geleceğe yönelik ticaret öngörüleri belirsizlik içinde olursa, bundan en önce etkilenecek olan sektör denizcilik sektörüdür. Türkiye'nin uzun vadeli, büyümeye, yatırıma, istihdama endekslenmiş yeni bir dönüşüme ihtiyacı var" diye konuştu.

YILDIRIM'I İSTEMİŞTİK

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Meclis Başkanı Geza Dologh, Yıldırım'dan geçen seçimlerde de İzmir milletvekili adayı olmasını istediklerini belirterek, "Ama bir parti kaidesi vardı. O nedenle aday olamamıştı. Şimdi yeniden aday oldular. Bundan sonra sayın Bakanımızı belki daha sık görürüz" dedi. Dologh, İzmir'in hava taşımacılığında hub (aktarma merkezi) olmasını istedi. Dologh'a yanıt veren Yıldırım, Türkiye'nin en prestijli havalimanını İzmir'e boşuna yapmadıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizcilerin sesi daha gür çıkmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN