Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni dönemde yeni uygulamalar var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hotar, işçi, emekli, taşeron ve işsizlere, özellikle de gençlere yönelik tamamlayıcı yeni politikalar üreteceklerini belirtti

Giriş Tarihi: 2.10.2015
Yeni dönemde yeni uygulamalar var
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, partilerinin 4 Ekim'de açıklanacak seçim beyannamesine ilişkin, "İşçi, emekli, taşeron, işsiz, özellikle gençlerimize yönelik politikalarımızda tamamlayıcı ve geliştirici yeni süreçlere gireceğiz" dedi. 7 Haziran'dan sonra demokrasiye dahil olup Parlamento'ya girmesi istenen bir partinin, oyunu biraz artırdıktan sonra demokratik süreç içinde yer almak yerine terörü destekleyici tavırları sonucunda anaların yeniden ağlamaya başladığını anlatan Hotar, çocukları askerlik çağındaki ailelerini büyük bir kaygının sardığını vurguladı. Huzur ortamında gelişmiş ülkeler arasında yer alması için el birliğiyle çalışıyorken "bir elin huzuru bozduğunu" ifade etti. 4 Ekim'de açıklanacak seçim beyannamesinde sosyal politikalarla ilgili yeni konuların olacağına işaret eden Hotar, şöyle devam etti:

SOSYAL POLİTİKALAR
"Biz, işçi, emekli, taşeron, işsiz, özellikle gençlerimize yönelik politikalarımızda tamamlayıcı ve geliştirici yeni süreçlere gireceğiz çünkü gençlerimiz ülkemizin geleceği, yaşlılarımız başımızın tacı. Zaten onlara yönelik çok ciddi uygulamalarımız oldu. Aynı şekilde engellilerimiz gibi dezavantajlı gruplar dediğimiz kitlelere yönelik çalışmalarımızda daha da yeni uygulama ve gelişmeler göreceğiz. Kalıcı iş bulma, istihdam oluşturma anlamında hem yerli hem yabancı yatırımcıyı önceleyen, onlara destek, teşvik veren, Türkiye'nin üretim kaynaklarını artıran dolayısıyla da ihracatı artıracak birçok tedbir de yer alacak. Birçok teşvik zaten vardı. Belki bunlar sektörel, bölge, ürün bazlı olarak daha da etkili olacak şekilde revize edilecek. Hem çalışmak isteyene hem işsize hem gencimize hem de herhangi sebeple çalışamayan yaşlı, engelli gibi bir takım kişilere yönelik her alanda mutlaka karşılığı olan uygulamalarımız olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni dönemde yeni uygulamalar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN