Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7 Haziran bir yol kazasıydı

"Mesele memleket meselesi" sloganıyla çalışmalarını sürdüren AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, 1 Kasım seçimlerinde yeniden tek başına iktidara geleceklerine inandığını belirtti

Giriş Tarihi: 4.10.2015
7 Haziran bir yol kazasıydı
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Buca'da teşkilat üyelerince coşkuyla karşılandı. "7 Haziranda da sandığa gittik, aradan üç buçuk ay geçti, ne değişti" denildiğini vurgulayan Yıldırım, "7 Haziran AK parti açısından bir yol kazasıdır. AK Parti Türkiye'nin en büyük kalkınma hamlesini yaptı. Bu hamleyi yapan kadrolar burada. Ben ilk defa 2011 de İzmir'den aday olduğumda AK Parti ciddi bir yükseliş yaşadı. 2014 yerel seçimlerinde İzmir'in ve sizin isteğinizle aday oldum. O dönemdeki fırtınaların toz dumanına rağmen o kadar güzel kampanya geliştirdik ki İzmir'de tavan yaptık, 1 milyona yakın oy aldık. Belediye başkanlığını kazanamasak da İzmirlinin gönlünü kazandığımı görüyorum. İzmirli beni tanır, ne hizmetler yaptığımızı bilir" dedi. Bu seçimin farklı bir anlamı olduğuna dikkat çeken Yıldırım "Geçen seçimde barışa şans verin diyenlere bu millet bir şans verdi. Onlara güvendi, itibar etti. Seçimde onların bile beklemediği bir oy verdi. Buna dayanarak iki polisimizi yatağında şehit eden Terör örgütüne gür sesle karşı çıkmasını bekledik. Birleri diyor ki; siz bunları şımarttınız, bunlara yüz verdiniz. Biz görüşmelerimizi bu parti ile yaptık. Ne var ki o parti PKK'nın güdümünden kurtulamadı. Bize PKK ile pazarlık ettiniz diyenlere sesleniyorum HDP' ye oy verenler de PKK ya mı oy verdi? Her şey ayan beyan belli oldu. Kimse siz barışı denemediniz diyemez. Barışı denedik, şimdiden sonra barış devletin güçlü ve şefkatli eliyle sağlanacak. Yurdun her köşesinde halkın can ve mal güvenliği sağlanacak. Bu ülke uydu devlet değil. Kimse bu devletin bu milletin birliğini ve beraberliğini bozamaz." diye konuştu. Selçuk ilçesinde de vatandaşlarla bir araya gelen Yıldırım, "Geleceğinizi şansa bırakmayın" diye konuştu.

SEÇİM ÜSSÜNDE HAZIRLIKLAR BİTTİ
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, 2014 yerel seçimlerinde de kullandığı Çınarlı'daki Konvoy Plaza'yı seçim ofisine dönüştürdü. Yıldırım'ın seçim sloganı, "Mesele memleket meselesi" olarak belirlendi. Binanın kentin en işlek yollarından biri olan Altınyol'a bakan yüzü, üzerinde Binali Yıldırım'ın fotoğrafı ile AK Parti'ye 'evet' mührünün basıldığı görselin ve "Mesele memleket meselesi" seçim sloganının bulunduğu 37 metre genişliğinde, 17 metre uzunluğundaki branda kumaşı ile kaplandı. Binanın dar olan bir yüzü de Yıldırım'ın boydan fotoğrafının yer aldığı kumaşlarla kaplandı. Konvoy'daki seçim üssünde kampanya boyunca vatandaşların talepleri dinlenecek. Ayrıca seçim projeleri hakkında bilgi verilecek ve özel görüşmeler yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7 Haziran bir yol kazasıydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN