Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yerel yönetim anlayışı şehrin kaderiyle oynuyor

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Bu yerel yönetim anlayışı şehrin kaderiyle oynuyor

İzmir'deki mevcut yerel yönetim anlayışını eleştiren Kocabıyık, şehrin bütün gelişim kanallarının tıkandığını, bunu değiştirmek için çalıştıklarını kaydetti

AK Parti İzmir milletvekili adayı Hüseyin Kocabıyık, İzmir'deki mevcut yerel yönetim anlayışının şehrin kaderiyle oynadığını dile getirdi. Kocabıyık, "İzmir'e yatırım yapmaya gelenler kendini mahkemede buluyor, böyle bir anlayış olabilir mi? Şehrimizin üniversitelerinde okuyan gençler mezun olur olmaz şehri terk ediyor neden? Çünkü iş imkanı yok, istihdam yok. Bu anlayışı değiştirecek atılımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu şehir eski günlerini, eski değerlerini arar hale geldi. Bu şehir Sezen Aksu'ları, Attila İlhan'ları, Mustafa Denizli'leri yetiştiremiyor artık çünkü bütün gelişim ve ilerleme kanallarını tıkadılar" dedi. Hükümetin İzmir'de yerel yönetimin projelerine karşı çıktığı iddiasının "aleni bir yalan" olduğunu savunan Kocabıyık, "İzmir'in en önemli ulaşım kaynağı İZBAN Binali Yıldırım tarafından inanılmaz bir destek sağlanarak yapıldı. Belediyede 15 senedir aynı isim var, ne yaptı sorarım size! Fuar yapıldı ama yanlış yere! Eleştirdikleri hükümet 30 milyar liranın üzerinde kaynak ayırdı bu şehre. Avrupa'nın en büyük dış hatlar terminali kazandırıldı. Şehri rahatlatan Konak Tünelleri yapıldı" diye konuştu.

İDEOLOJİK ÖN YARGILAR
İdeolojik ön yargılar yüzünden yerel seçimlerde Binali Yıldıırm'a oy vermeyenlerin şimdi mahcup olduğunu belirten Kocabıyık, "Binali Yıldırım İzmir için büyük bir şanstır. Bakanlığı zamanında bu ülkeye kazandırdığı hızlı tren, bölünmüş yollar, internet hızı gibi çalışmalarla bizi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına taşımıştır. Binali bey müthiş çalışkan ve açık görüşlü bir insandır. İzmir için çok büyük uğraşlar vermiş biridir. Şimdi tekrar milletvekili adayı. Bu şehre daha fazla hizmet için çalışıyor" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yerel yönetim anlayışı şehrin kaderiyle oynuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN