Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllü ordusuyla İzmir'i dinleyecek

Android işlemcili tabletleri ile hane hane dolaşacak Binali Yıldırım gönüllüleri, İzmirlilerin sorunlarını dinleyecek. Ayrıca Yıldırım'ın eliyle yazdığı mektup vatandaşlara iletilecek

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Gönüllü ordusuyla İzmir'i dinleyecek
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, 300 kişilik gönüllü ordusuyla İzmir'i dinlemeye hazırlanıyor. "Binali Yıldırım İzmir'i dinliyor" diye adlandırılan çalışma kapsamında köy köy, mahalle mahalle, hane hane gezecek olan gönüllüler bilgileri anında merkeze aktaracak ve sorunlara anında çözüm aranacak. Ellerinde andorid işlemcili tabletler ve GPRS bağlantıları ile 300 kişiden oluşan gönüllüler gittikleri yerlerde vatandaşın sorunlarını dinleyerek kurulan bağlantı ile anında merkeze bilgi aktaracak. Merkezde yer alan ekip seçime kadar devam edecek olan çalışma ile kendilerine iletilen sorunları değerlendirip anında çözüm üretmeye çalışacak. Hane hane gezerek vatandaşların sorunlarını dinleyecek olan ekip aynı zamanda da bu seçimin mahiyetini İzmirlilere anlatacak. Bu süreçte belirlenen sorunlar seçim sonrasında da Yıldırım'ın İzmir'e yönelik hizmetlerine ışık tutacak.

MEMLEKET MESELESİ

Giydirilmiş 12 minibüs, 2 otobüs tüm gün ekibe eşlik edecek. Tabletlerin yanı sıra çantalarında vatandaşlara ulaştırılmak üzere Binali Yıldırım'ın kaleme aldığı bir mektup da taşıyacak olan ekip üyeleri, evde olmayan vatandaşlara iletişim numaralarının bulunduğu kapı kolu kartları bırakacak. Konuyla ilgili yapılan hazırlıkları görmek ve gönüllü ordusu ile tanışmak üzere Konvoy'da ki seçim üssüne gelen Binali Yıldırım her yaş grubundan kendisine destek verecek olan ekip ile planlanan çalışma üzerine sohbet etti. Her dönemde en etkili iletişim yönteminin yüz yüze görüşme olduğuna vurgu yapan Yıldırım "İzmirliler misafirperver ve hoşgörülüdür. Amacımız gönülleri kazanmak. Kafası karışık olanlar olabilir, bu noktada bizim görevimizi onlara bu seçimin önemini en iyi şekilde anlatmaktır" dedi. Bu işin artık bir memleket meselesine dönüştüğünün vurgulanması gerektiğini dile getiren Yıldırım "Yurdumuzun her karış toprağında yaşayan tüm vatandaşlarının birlik ve beraberliğinin sağlanması öncelikli meseledir. Bu seçimler bu anlamada artık bir memleket meselesidir " diye konuştu. Planlanan hizmetlere ilişkin gençleri bilgilendiren Yıldırım "Bizim hizmetten yana sıkıntımız yok. Bu güne kadar bunca hizmeti yapan bir parti gelecekte de İzmir'in ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri tereddütsüz yapar, Bizde hizmet gani, proje bizim işimiz. 12 yılımızı Türkiye'nin imarından kalkınmasına harcadık" diyerek vatandaşın "ne yapacaksınız?" sorusuna gururla cevap verebileceklerini söyledi.

SEÇMENE MEKTUP YAZDI
Binali Yıldırım, İzmirli seçmene mektup yazdı. Yıldırım'ın birlik ve beraberliğin yanısıra 'istikrar ve istikbal' vurgusu yaptığı mektubu gönüllü ordusu 3 milyon 101 bin 860 seçmene elden ulaştıracak. Mektup evinde bulunamayan seçmenin kapı koluna asılacak. Yıldırım, kendi el yazısıyla kaleme aldığı mektuba; "Değerli hemşehrim, bir sevdadır İzmir, efeler diyarıdır İzmir. Özgürlük ve müdadelenin simgesidir İzmir" diyerek başladı. Yıldırım, birlik ve beraberliğin risk altında olduğunu belirterek, 1 Kasım seçimlerinin önemine şu sözlerle dikkat çekti: "1 Kasım aramıza nifak sormak isteyenlere 'dur' deme, kardeşliğimizi, birliğimizi pekiştirme günüdür. Büyük Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkma, onu ilelebet payidar yapma günüdür. 1 Kasım'da neyi mi oylayacağız? Ya istikrar ya istikrar! Ya istikbal ya istikbal! Çıkış yolumuz Türkiye'nin aydınlık ve AK günleri. Taraf mıyız? Evet tarafız. Büyük ve güçlü Türkiye'den, cumhuriyetten, tam demokrasiden tarafız. Karış mıyız? Evet karşıyız. Bölücülere, devlet içinde delet kurmaya, Türkiye'nin iç ve dış düşmanlarına karşıyız. Biliyor ve inanıyoruz ki milli irade güçlendikçe Türkiye kazanacak. Milletin hak ve hukuku istikrarla korunacak. Değreli İzmirli kardeşim, Unutma! Mesele o- bu meselesi değil. Mesele memleket meselesi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü ordusuyla İzmir'i dinleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN