Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gittiği her yerde izdiham oluşuyor

Seçim çalışmalarında tempoyu giderek artıran Binali Yıldırım, İzmirlilerden yoğun ilgi görüyor. Yıldırım bir günde esnaf, muhtarlar ve sivil toplum kuruluş temsilcileriyle buluştu

Giriş Tarihi: 8.10.2015
Gittiği her yerde izdiham oluşuyor
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, sahada seçim çalışmalarında tempoyu artırdı.Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı ziyaretinde esnafın yoğun ilgisiyle karşılaşan Yıldırım, fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmezken, selfie çekmek isteyenlere de yardımcı oldu. Kemeraltı Esnaf Derneğinde yapılan toplantıda sorunları dinleyen Binali Yıldırım, Konak Öğretmenevi'nde önce muhtarlar daha sonra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Sorunların çözümü için merkezi yönetim ile yerel yönetimin uyum içinde olması gerektiğine dikkat çeken Yıldırım "AK Parti olarak şikayet etmekten, mazeret üretmekten hoşlanmıyoruz. Ancak bu hizmetlerin yapılabilmesi için belediye ile ortak çalışma yürütmek zorundayız. İZBAN'da biz bunu sağladık ancak sürekli fedakarlık yapan taraf biz olduk" dedi. Çözülemeyecek sorunun olmadığını dile getiren Yıldırım, "Yeter ki bir olalım, iri olalım, diri olalım, kardeş olalım, gücümüzü bir arada tutalım bu bizim geleceğimiz için en büyük sermayemizdir. Hepimizin göz rengi, ten rengi, saç rengi farklı ama gözlerimizden dökülen yaşların rengi aynı. Birliğimize kardeşliğimize göz dikenler bayrağımıza laf edenler bilsinler ki bu toprakları atalarımız nasıl kanları ile sulayıp bize emanet ettiyse biz de torunlarımıza aynı şekilde teslim edeceğiz. Kimsen gücü bu ülkeye parçalamaya yetmeyecek. Bu sen ben meselesi değil, artık memleket meselesi " diye konuştu. Teşkilat üyeleri ve mahalle başkanları ile de bir araya gelen Yıldırım'ı coşkulu bir kalabalık karşıladı. "Bu heyecan dalga dalga çoğalacak 1 Kasımda zirveye varacak. İzmir'de sizler tarih yazacaksınız" diyen Binali Yıldırım şöyle devam etti: "Bu seçimde İzmir bir mesaj verecek. Atatürk'ün emanetini muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma azminin İzmir'den yükseldiğini göstereceğiz. İzmir'in bu halinden memnun olanlar bize oy vermesin. Çok samimi söylüyorum, İzmir'in yeri burası değil bunları, hak etmiyor diyen varsa biz buradayız. İzmir'i marka şehir yapmayı birlikte başaracağız." Toplantı sonunda teşkilatın kravat hediye etmesi üzerine Binali Yıldırım, "Benim için en büyük hediye İzmir'den rekor oy almaktır" dedi.

DEVRİM GİBİ PROJE

Binali Yıldırım'ın İzmir için yaptığı hizmetlere bir yenisi daha eklendi. AK Parti İzmir İl Başkanlığı SKM katında kurulan "Yıldırım Hizmet Ekibi" konumu ve çalışma şekliyle ilk olma özelliği taşıyor. Binali Yıldırım'ın özel kalem müdürü Ahmet Ataşcı'nın başında olduğu proje, vatandaşlardan gelen sorunları, talepleri ve önerileri çoklu bilgisayar ağı ortamında topluyor. Toplanan tüm başvurular tek tek değerlendiriliyor. Başvuru konusuyla ilgili olarak özel ve kamu birimleri ile iletişime geçiliyor. Sonuç alındıktan sonra mutlaka tüm başvurulara dönüş yapılıyor. Yıldırım Hizmet ekibini ziyaret eden eski milletvekili Rifat Sait, "Proje yeni olmasına rağmen daha şimdiden yüzlerce başvuruya muhatap olmuş, bunların neredeyse yüzde 90'ı olumlu olarak sonuçlandırılıp, dönüş yapılmış"dedi.

PARALEL YAPI MAĞDURUYUM
A Haber'e de açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğu dönemde "Paralel Yapı"nın mağduru olduğunu söyledi. Bu yapıyla mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Yıldırım, "Paralel Yapı mağduruyum. Adaylığım açıklandıktan sonra liman operasyonu diye bir şey uydurdular. Maksat algı oluşturmak. Bunu kısman de olsa başardılar. İzmir'de seçimlerde kazanmaya yakındık. Genel gündemde kafa karıştırmayı başardılar seçimi kazanamadık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gittiği her yerde izdiham oluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN