Balkanlardan birlik mesajı

Başbakan Davutoğlu'nun davetinin ardından Balkan Akraba Toplulukları, AK Parti İl Başkanı Delican ve İzmir milletvekilleri ile bir araya geldi

Giriş Tarihi: 10.10.2015
Balkanlardan birlik mesajı
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun perşembe akşamı İzmir'de yemek verdiği Balkan Akraba Toplulukları, dün AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. AK Parti İzmir milletvekilleri Kerem Ali Sürekli, Hamza Dağ, eski milletvekili Rifat Sait, Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, Gençlik Koları Başkanı Nureddin Taşçı, Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Milletvekili Müfera Şinik, Fikrim Damka, Bulgaristan Milletvekili Şaban Ali Durmuş, Batı Trakya'dan Eski Milletvekili Ahmet Hacı Osman, Sırbistan Devlet Bakanı Süleyman Ugljanin, Romanya Milletvekili Ahmet Varol ile Arnavutluk temsilcileri ziyarette yer aldı. Balkan temsilcilerinin ortak görüşü 1 Kasım seçimlerinde sandıktan istikrarın çıkması oldu.

AVRUPA'DAKİ KÖKLER

Balkan Türkleri ile Türkiye arasındaki bağa dikkat çeken İl Başkanı Bülent Delican, "Bizim Avrupa'daki köklerimizsiniz. Çok acılar çektik ama benliğimizi kaybetmedik. AK Parti'nin kaderi Türkiye'nin kaderi olarak düşündüğümüz için 1 Kasım sürecinde var gücümüzle çalışıyoruz. İzmir'de Balkan kökenli kültürel birikimi yüksek, aydın bir kesim var. Biz hepsiyle gurur duyuyoruz. Sizlerin bize verdiği destek bizim için çok önemli. Türkiye ne kadar güçlüyse Balkanlar'da siz de o kadar güçlüsünüz. Bugün Türklerin dünyada haklarını savunan büyük bir liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var "dedi. Sırbistan Devlet Bakanı Süleyman Ugljanin yaptığı konuşmada, "Türk kardeşlerimizle beraber Başbakan'ın davetine katılma şerefi bahşedildi bize. Türkiye Cumhuriyeti modern ve ekonomik açıdan son derece hızlı ilerleyen bir ülkedir. Ve bu istikrarın devam etmesi gerekiyor. Türkiye istenmeyen sıkıntılı bir süreçten geçiyor. İnşallah bu seçimlerde de istikrarın devam etmesini istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanlardan birlik mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN