Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşçiler greve gitti çöp dağları oluştu

Ankara'daki terör saldırısı sonrasında, İzmir'de DİSK, KESK ve TTB genel grev kararı aldı. Temizlik hizmetinde çalışanlar işbaşı yapmayınca; çöpler birikti, vatandaşlar mağdur oldu

Giriş Tarihi: 14.10.2015
İşçiler greve gitti çöp dağları oluştu
Ankara'da geçtiğimiz 97 vatandaşın hayatını kaybettiği ve çok sayıda vatandaşında yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırının ardından Devrimci İşçi Sendikası (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB) başta olmak üzere sendika ve STK'lar genel grev kararı aldı. Hafta sonu yaşanan kalleşçe saldırının ardından pazartesi ve salı günü kamu çalışanları iş başı yapmadı. Terörü lanetlemek ve hayatını kaybeden 97 vatandaşımızı anmak üzere alanlara indi. Yaşanan bu olayların ardından belediyenin temizlik hizmetlerinde çalışan personeller iş başı yapmayınca İzmir'in göbeğinde istenmeyeler manzaralar oluştu. İki gün boyunca toplanmayan evsel atıklar, Alsancak, Kordon ve Konak Meydanı başta olmak üzere İzmir'in göbeğinde çöp dağları oluştu. Ayrıca İZSU veznelerine gelip su borcunu ödemek isteyen İzmirliler, borçlarını ödeyemedi. Kapalı olan vezneler nedeniyle vatandaşlar mağdur oldu. Belediyelerin temizlik personelleri pazartesi günü saat 10.00'da toplanan ve 12.30'a kadar devam eden terörün lanetlendiği mitingin ardından iş başı yapmadan evlere dağıldı. Dün ise 12.00'de toplanan kamu çalışanları Gündoğdu Meydanı'ndan Alsancak Garı'na yürüdü ve grevin ilk günü olduğu gibi evlere dağıldı. Aynı saatlerde İzmir'e yanaşan kruvaziyer gemisinden inen binlerce turist ise İzmir'in sokaklarına dağıldı. Çöp dağlarına anlam veremeyen turistler bir birlerine kötü manzaraları gösterdi.

İKİ GÜN TOPLANMADI
Alsancak Devlet Hastanesi'nin Acil Servis girişi olduğu yerler bile çöp dağları ile doldu taştı. 2 gün boyunca biriken çöpleri, kedi ve köpekler eşeleyince poşetlerin içindeki çöpler suları ile birlikte yollara yayıldı. Kötü kokularında yayıldığı toplanmamış çöpler esnaf ve vatandaşlar tarafından tepki topladı. Toplanmadığı için caddelere gelişi güzel bırakılan çöp poşetleri vatandaşları ürperti yarattı. Halkın diken üstünde olduğu son günlerde, çöp poşetlerine şüpheli, paket gözüyle yaklaşmaya başladı. Böylelikle toplamayan çöp poşetleri güvenlik zafiyeti oluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşçiler greve gitti çöp dağları oluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN