Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenİ Asır'a çirkin saldırı

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'nın Yeni Asır ve Sabah gazetelerini hedef göstererek yaptığı provokasyon hedefine ulaştı. Kendini bilmez barbarlar, dün Yeni Asır'a saldırdı

Giriş Tarihi: 14.10.2015
Yenİ Asır'a çirkin saldırı
İzmir'de geçtiğimiz gün Ankara'daki patlamalara tepki için yapılan eylemde DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'nın, Yeni Asır ve Sabah Gazeteleri'ni hedef göstererek yaptığı provokasyonun ardından beklenen gerçekleşti. Sarı'nın hedef göstermesinin ardından dün saat 15.30 sıralarında bir grup, Yeni Asır Gazetesi'nin Çankaya'daki merkez binasına saldırdı. İçeriye girerek sloganlar atan saldırganlar, "Burayı kan gölüne çeviririz" diye tehditler yağdırıp duvarlara kırmızı boya attı. Yeni Asır Gazetelerini parçalayan saldırganlar, cam ve duvarları tekmeledi. Binanın üst katlarına çıkarak çalışanlara saldırmak isteyen grup, güçlükle durduruldu. Saldırganlar, "Burayı kan gölüne çeviririz", "Kan gölünde sizler de boğulacaksınız", "Arkadaşlarımız öldü, siz ne başlıklar atıyorsunuz", "Bu başlıkların hesabını vereceksiniz", "Siz katilsiniz" diye tehditler yağdırarak gazeteden ayrıldı.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
İhbar üzerine polis ekipleri gazete binasına geldi. Halkevleri'ne bağlı Kollektif Öğrenci Örgütlenmesi üyesi oldukları tespit edilen 12 saldırganın 8'inin kimlikleri belirlendi. Terör olayları ve provosyonlara karşı Yeni Asır'ın "Birlik olma günü" ve Sabah'ın da "Teröre karşı seferberlik" manşetlerinden rahatsız olan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, önceki günkü gösteride Yeni Asır, Sabah ve Yeni Şafak'ı hedef göstermişti. 3 gazeteyi Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu platformun üstünden yere fırlatan Sarı, nefret kusmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenİ Asır'a çirkin saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN