Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkesir'de Yeni Karesi Projesi görücüye çıkıyor

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde BALTOK'u kurduklarını belirten Başkan Uğur, "Yeni Karesi projemizle özellikler dar gelirli vatandaşlara yönelik 2 bin 400 konut inşa edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Balıkesir'de Yeni Karesi Projesi görücüye çıkıyor
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Egeli Sabah'ı ziyaret etti. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Uğur, belediye bünyesinde BALTOK'u (Balıkesir Toplu Konut A.Ş.) kurduklarını belirterek, özellikle dar gelirli vatandaşlara yönelik 2 bin 400 konut inşaa edecekleri müjdesini verdi. Yeni Karesi Projesi olan BALTOK'un tanıtım toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Başkan Uğur, "1990'da Balıkesir'de hazine arazisine o zamanının belediye başkanı parsalizasyon yaptırmış. Tapusunu vatandaşa dağıtmış. Aradan geçen 25 yılda bir çivi bile çakılmamış. İnceledim. Vatandaşın üzerine hiçbir şey yok. Hepsi helvacı kağıdı. 800 kişi var. Vatandaşlara ulaştık. 'Siz bu arsanızı vereceksiniz bize. Biz sizi kira öder gibi ev sahibi yapacağız' dedik. Telefonda sevincinden ağlayanlar oldu" dedi.

TALEP TOPLAYACAĞIZ

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde BALTOK'u kurduklarını anlatan Başkan Uğur, "BALTOK'un tanıtımın toplantısını 16 Ekim Cuma günü yapacağız. 2 bin 400 daire yapıyoruz. 1990 yılında Balıkesir'de hazine arazisine o zamanının belediye başkanı parsalizasyon yaptırmış. Tapusunu vatandaşa dağıtmış. Tapusu verilen arazilere konut yapılacakmış. Tapu diye verilen de kağıt, kırmızı kurdele. 25 yıllık mesele. 25 yılda bir çivi bile çakılmamış. Bir şey yapılmamış. İnceleme yaptım. Vatandaşın üzerine hiçbir şey yok. Hepsi helvacı kağıdı. 800 kişi var. Vatandaşlara ulaştık. 'Siz bu arsanızı vereceksiniz bize. Biz size kira öder gibi ev sahibi yapacağız' dedik. Telefonda sevincinden ağlayanlar oldu. Dairelerin büyüklükleri de küçükleri de var. Talep toplayacağız. BALTOK olarak bunun satışını yapacağız" dedi. Daha önce GYODER (Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı Derneği) ile gelişen kentler zirvesini Balıkesir'de yaptık. Bütün müteahhitleri davet ettik. Onları 2 gün uçakla Edremit'e getirdik. Altınoluk'tan Sarımsaklı, Cunda Adası'na kadar her yeri gösterdik. Balıkesir merkeze de getirdik. Bu lansman toplantısına GYODER de gelecek. 25 yıl önce ellerine helvacı kağıdı verilenlere de 'gel daire vereceğiz' diyeceğiz" ifadelerinde bulundu. Kente hakim noktada yükselen Yeni Karesi Projesi, 245 bin 750 metrekare arsa üzerinde inşa edilecek. 15 katlı bloklardan oluşacak sitede, 11 farklı konut tipi mevcut. Konutlar bölgenin iklimsel yapısı ve hava akımına uyumlu bir şekilde konumlandırılacak. İklimsel açıdan "avlu" tasarımı temel öğelerinden biri olarak planlandı. Yeni Karesi Projesi'nde ilköğretim okulu, sağlık merkezi, dini tesis ve açık yeşil alanlar, açık spor alanları, basketbol sahası, tenis kortu, yaya ve bisiklet yolları bulunacak. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, bugün Yeni Karesi Projesi'nin tüm detaylarını paylaşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir'de Yeni Karesi Projesi görücüye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN