Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terörü lanetleyelim derken desteklediler

İzmir'deki terörü protesto mitinginde bir tane bile Türk bayrağı bulunmamasına dikkat çeken Binali Yıldırım, "CHP'liler de oradaydı. Cumhuriyeti kuran şehir buna layık değil" diye konuştu

Giriş Tarihi: 16.10.2015
Terörü lanetleyelim derken desteklediler
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, Ankara'daki patlamanın ardından 12 Ekim Pazartesi günü İzmir'de düzenlenen terörü protesto eyleminde, adeta teröre destek verildiğini söyledi. Egeli Sabah'ı ziyaret eden Yıldırım, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Söz konusu mitingde Türk bayrağına yer verilmemesine üzüldüğünü vurgulayan Binali Yıldırım, "Maalesef Yeni Asır'ı hedef gösterdiler. Hedef gösterilince hemen etkisini gösterdi. Gidip saldırdılar. Bu hayra alamet bir iş değil. 'Terörü kınayalım. Lanetleyelim' derken terör yaşandı. Terör örgütlerine arka çıkma mitingine döndü. Terörü cesaretlendirdiler. CHP'liler oradaydı. Bazı belediye başkanları oradaydı. Böyle bir iş olur mu? Cumhuriyeti kuran şehir bunlara layık değil. Evlerde Türk bayrağı asılı. Onların elinde bir tane Türk bayrağı yok. Bu ne aymazlık, bu ne duyarsızlık. CHP de burada yer aldı" dedi. CHP'liler ile HDP'lilerin söz konusu eylemde kol kola yer aldığını hatırlatan Yıldırım, "Bas bas bağırıyorlar. Ona buna hakaret yağdırıyorlar. İzmirliler terörü lanetleme mitingindeki manzaradan çok rahatsız" diye konuştu.

İTİRAZI OLAN GELSİN
Yıldırım, İzmir'de söz verdikleri işleri yerine getirmekten mutluluk duyduklarını kaydederek, "İzmir'de daha yapacak çok güzel işler var. İnşallah onları da gerçekleştireceğiz. İzmirlilerin desteğiyle ve teşviğiyle projelerimizi hayata geçiriyoruz. İzmir, İstanbul ile yarışacak bir şehir" dedi. İzmir'deki tramvay projelerinin güzergâhlarında arka arkaya yapan değişikliklerle ilgili soruyu karşılık Yıldırım, "Acele ayaküstü karar verirseniz, ondan sonra doğrusunu buluncaya kadar yazboz olur. Bu kararı zannediyorum biz belediye seçimlerinde kampanya yaparken açıkladılar. 'Böylesine bir proje İzmirliler tarafından yeterince biliniyor mu? Oldu bittiye gelmesin' diye o zaman uyarmıştım. Şöyle bir algı oluşturdular. 'Bakan da bu işlere karşı çıkıyor' dediler. Klasik CHP taktiği. Engel oluyorlar havasını verdiler. Ben şimdi bunları duyuyorum. Birkaç güzergahtan sonra bir yere karar vermişler. Hayırlı olsun. İzmir'in toplu ulaşımına katkısı olur. Temennim o" diye konuştu. Yıldırım, Körfez Geçişi projesinin şu an "askıda" olduğunu anlatarak, "Astık... İtirazlar bitsin ondan sonra devam edeceğiz. İtirazı olan varsa gelsin yapsın. Yeterince tartışılsın, tramvay gibi olmasın. Bizim projemiz hazır" dedi. Tartışmalara neden olan Büyük Körfez Projesi ÇED süreci ile ilgili konuşan Yıldırım, "Çevre Bakanlığı'nın ÇED raporu vermesinin belli şartları var. 'İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden geldi ses etmeyelim. İdare edelim' diyecek hali yok. Kurallar belli. 'Eksikliklerimizi giderelim. Yolumuza devam edelim' denilmesi" dedi.

"İZMİRLİ BİZİ BİLİYOR, O LAFLARA KARNIMIZ TOK..."
İzmir'deki yerel idare ile merkezi yönetim arasında sorun olduğu algısını ortadan kaldırmaya kararlı olduğunu söyleyen Yıldırım, "Başkanın Ankara'da ne işi varsa takip edip çözeceğim dedim. Bunu bile kullanmaya kalktılar. Bazı CHP'li adaylar, 'Suçunu itiraf etti. Şimdiye kadar niye yapmadı' dediler. İzmirliler benim neyi yaptığımı bilirler. Çevre yolu, Konak Tünelleri, İZBAN, Adnan Menderes Havalimanı, Güzelbahçe Limanı, Çandarlı Kuzey Ege Limanı, İstanbul İzmir Otoyolu, Ankara İzmir hızlı treni, Torbalı Gaziemir İZBAN'ın uzatılması gibi daha birçok proje bizim zamanımızda gerçekleşti. Onun için o laflara karnımız tok" diye konuştu. Konak Tünelleri çıkışındaki yaya üst geçidi ile ilgili konuşan Yıldırım, "Onay süreçleri vardı. Yeni bitti. Baştan Büyükşehir Belediyesi onaylamadı. Büyükşehir Belediyesi'nden onay alındı. 2-3 ay sonra onayladı. Daha sonra SİT kurulu inceledi. Beklettiler. Geçen hafta bitti. Süratle yapılacak. Yılbaşına kadar biter. Güzel bir geçit olacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terörü lanetleyelim derken desteklediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN