Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki sihirli kelime

AK Parti milletvekili adayı Binali Yıldırım, güven ve istikrarın iki sihirli kelime olduğunu bu unsurları kaldırmak için Türkiye'nin yeni bir tezgahın içine çekilmek istendiğini söyledi

Giriş Tarihi: 17.10.2015
İki sihirli kelime

AK parti milletvekili adayı Binali Yıldırım, ortaya çıktığında 'bölücü terör örgütü' olarak anılan PKK'nın Türkiye'yi bölemeyeceğini anlayınca kabuk değiştirdiğini söyledi. Yıldırım "Bölgede süper güçler arasında oyun kurucu olma yarışı var. Bölgede yaşanan bu rekabetin orta noktasında Türkiye var. Onlar emellerine ulaşmak için Türkiye'nin gücünü kırmayı hedefliyorlar. Dışarıdan yıkamayacaklarını anladılar, içeriden yıkmanın yolunu istikrarı ortadan kaldırıp güven ve huzuru bitirmekte buluyorlar. Ancak bu millet bu oyunu bozar" dedi.

BU TOPRAKLARDA KÖK SALDIK

Ülkede bölünme tehlikesini ortadan kaldırdıklarını dile getiren Binali Yıldırım, "Türkiye'de ve dünyada en temel konu can güvenliğidir. Can ve mal güvenliği tehlikede olan hiçbir ülke diğer gelişmeleri gündemine alamaz. Güven ve istikrar sihirli iki kelimedir. Bu iki kelime Türkiye'yi bu gün dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında üst sıralara taşıdı. Bu iki unsuru ortadan kaldırmak için yeni bir tezgahın içine çekilmekteyiz. Terör, Türkiye üzerinde mühendislik hesabı yapan küresel güçlerin taşeronu şeklinde karşımıza çıktı. Ama şunu bilmiyorlar ki biz bu topraklarda kök saldık. Bu topraklar için büyük bedeller ödedik. Bölücülük hedeflerini nasıl ortadan kaldırdıysak şimdi sıra terörün kendisinde. Terörü de ortadan kaldıracağız" dedi. Kaya Termal Otel'de gazetecilerle bir araya gelen Yıldırım, kendilerinin önerisi üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun pazar günü Alsancak Gündoğdu'da yapacağı mitingi 24 Ekim'e ertelediğini, etkinliğin halkla buluşma şeklinde olacağını ifade etti. Yıldırım, Başbakan'ın Bergama, Ödemiş, Buca, Karabağlar, Bornova, Bayraklı ilçelerinde zamanın elverdiği oranda seçim otobüsü üzerinden, vatandaşlara sesleneceğini söyledi. Yıldırım, "1.5 senede 3 tane seçim oldu. Çok fazla mitingler oldu. Bunu da dikkate aldık. Ankara'daki patlamanın ardından insanlarda tedirginlik doğal olarak oldu. Herkes markete giderken eğlence yerine giderken AVM'lerde, havaalanlarında falan insanlar daha dikkatli davranmak mecburiyetinde kalıyor. Terör özellikle insanların birlikte toplu olduğu yerlerde çirkin yüzünü gösteriyor. Tedbirler alınmaya çalışılsa da hissedemeyeceğiniz bir terör planlaması her zaman her yerde olabilir. Canlı bombaların önlenmesinin istihbarat dışında başka bir yöntemi yok. Vatandaşların kendi adlarına tedbirli olmaları önem taşıyor. Bu psikolojik ortamı zihinlerde yok etmek gerekli. Sürekli bir olay olacak endişesiyle yaşanmaz. Bu sürdürülebilir bir hayat tarzı değil" dedi. Binali Yıldırım, Ankara'daki patlamanın ardından getirilen yayın yasağını değerlendirirken, "Yayın yasağının bir hukuki delil bulma ve failleri ortaya çıkarmakla ilgili yapılan çalışmalarda bir zaafiyet olmasın diye alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

GECE YARISI SÜRPRİZİ


Binali Yıldırım, önceki gece geç saatlerde AK Parti Buca İlçe Seçim Bürosu'na sürpriz ziyaret yaptı. Yıldırım, doğum günü olan AK Parti Gençlik Kolları üyesi İlhan Ak için doğum günü pastasını partililerle birlikte kesti. Eski milletvekili Rifat Sait'in gece geç saatlerde attığı "An itibariyle AK Parti Buca SKM'deyiz, çay içmeye bekleriz" tweeti Binali Yıldırım'ı harekete geçirdi. Yıldırım gece saat 02.00'de AK Parti Buca İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Gece geç saatlerde Yıldırım'ı karşısında gören AK Parti Buca teşkilatı şoke oldu. Rifat Sait, "Kendisi teşkilatımıza güzel bir jest yaptı, biz de 1 Kasım'da inşallah Buca'da güzel bir sonuç alıp gerçek anlamda teşekkür edeceğiz" diye konuştu.

LİMAN HİZMETE GİRİYOR

Ulaştırma, Denizci lik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilen 250 tekne kapasiteli Güzelbahçe Yalı Balıkçı Limanı, Binali Yıldırım'ın katılımıyla bugün hizmete giriyor. Binali Yıldırım'ın Bakanlığı döneminde yatırım planına alınan ve Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve 25 milyon TL'ye mal olan Güzelbahçe Yalı Balıkçı Barınağı, 250 tekne barınma kapasitesine sahip. İlçede faaliyet gösteren profesyonel balıkçılara modern barınak koşulları sağlayacak olan Balıkçı Barınağı 775 metre uzunluğunda mendirek, 70 metre uzunluğunda çekek yeri, 900 metre rıhtım bulunuyor. Barınakta, balıkçı teknelerinin bakım ve onarımlarına olanak tanıyan çekek alanı da yer alıyor. Üç yılda tamamlanan ve 30 bin metre kare dolgu yapılan Güzelbahçe Yalı Balıkçı Barınağı, İzmir'in Foça'dan sonra en büyük balıkçı barınağı oldu.

KALKAN: İLAÇ GİBİ ADAMIM!

AK Parti İzmir milletvekili adayı Necip Kalkan, Urla AK Parti Kadın Kolları ile kahvaltıda bir araya geldi. İzmirlilerin yüzlerini dahi görmedikleri milletvekillerinden çok çektiklerini belirten Kalkan, " Halkın vekili olmak çok başka bir şey. Benim yüzüme iyi bakın, iyi tanıyın. Bu yüzü seçildiğim zaman çok göreceksiniz. Ben holdinglerin, sosyetik kurumların vekili değil, sokaktaki adamın, tayini çıkmamış öğretmenin, engelli kardeşimin milletvekili olacağım. İzmir'e ilaç olacağım" diye konuştu. İzmir'e yeterli yatırımın yapılmadığına dikkat çeken Kalkan "Sayın Binali Yıldırım İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayı olduğunda İzmir için bir yatırım çizelgesi hazırladık. Bu yatırım çizelgesinde Karabağlar' da 4 adet alt yapı projesi vardı. Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi kaç tane alt geçit yaptı? Ankara'da 175 tane alt geçit var. İzmir de ise sadece 5 tane. Onlar kaldırım yaparken biz denizin altından tren geçiriliyoruz. Türkiye'de yıllarca yapılan hizmetler ile altyapı çalışmalarının birçoğu tamamlandı. Artık sıranın yaşam standartlarını yükseltmeye geldi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki sihirli kelime
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN