Aklı başında projeye para bulması kolay

İş adamlarıyla buluşan Yıldırım, iyi projeler üretildiğinde, bunlara finansman sağlamanın zor olmadığını, İzmir'in gerçek potansiyelinin ortaya çıkması için çalıştıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 21.10.2015
Aklı başında projeye para bulması kolay
AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, Türk Amerikan İşadamları Derneği'nin (TABA) toplantısında yaptığı konuşmada, İzmir'i "yatırım cenneti" yapmayı planladıklarını, iyi projelere her zaman kaynak bulunabileceğini söyledi. İş yapılırken her şeyden önemlisinin iyi proje ve akıl olduğuna dikkat çeken Binali Yıldırım "30 senede yapılacak işi 10 seneye sığdırdım. Dünyada para çok, yeter ki aklı başında proje olsun. Kendini finanse edebilecek bir projeye herkes para veriyor" dedi.yerini akıl terinin aldığını hatırlattı. İzmir'in yatırımlar konusunda geri kaldığını vurgulayan Yıldırım, "İzmir'in imkânlarını tanıtamıyoruz. Potansiyelini gösteremiyoruz. İyi tarafları değil, eksik tarafları üzerinden siyaset yapılıyor. İzmir hep kaybediyor. Artık İzmir kaybetmesin istiyoruz. İzmir'e yakışan İstanbul ile yarışmaktır. Artık İzmir kaybetmeyecek, İzmir'i yatırımcı cenneti yapacağız" diye konuştu.

İZMİR YATIRIMA ELVERİŞLİ
Türkiye ile Amerika arasındaki stratejik otaklığın tek boyutuyla sadece askeri alanda olduğunu dile getiren Binali Yıldırım sivil stratejik ortaklığın geliştirilmesi gerektiği mesajını verdi. Yıldırım " Acaba yarım asırda ne kadar yol aldık. Bunu hem Amerikalı dostlarımızın hem de bizim düşünmemiz lazım. Bu sürede bir arpa boyu yol almadıysak gerçek anlamda stratejik ortak olmanın ve bunu derinleştirmenin yolunu arayıp bulmalıyız. Bu gün TABA'nın yaptığı çalışmalar buna katkı sağlayacak. Ege Serbest bölgesinde 7 tane Amerikan menşeli şirket var. Şirketlere memnun musunuz diyince 'çok memnunuz, İzmir gibi yer mi bulacağız' diyorlar. İklimi güzel, manzarası güzel, tecrübeli, araştırmaya açık yetişmiş insan gücü var. 9 üniversite var her yıl her branştan binlerce insan yetişiyor. Bütün bunlar İzmir'de yatırım yapılmasına elverişli bir iklim oluşturuyor. Buna rağmen neden yatırımcı az geliyor buna kafa yormak lazım"dedi.

BİR GÜN ÖDETİRLER

Yıldırım havayolu ulaşımının geldiği noktayı anlatarak "Havayolu halkın yolu oldu. Karadeniz'in hırçın sularının üzerine bile havalimanı yaptık. Hakkâri'ye, Şırnak'a, Bingöl'e, Ağrı'ya Iğdır'a havalimanı yaptık. Terör örgütü telaşlandı. 'Sizi sömürüyorlar hizmet yapmıyorlar' diyemeyeceklerini anlayınca ülkeyi bölmekten vazgeçtiler. Ellerindeki bütün bölücülük araçlarını aldık. Planları tutmadı, bunların iradesi kendi elinde değil, onlara patronları iş veriyor, bu gün git şurayı bas, şurayı bombala diyor. Hakkâri havalını 3 yıl geciktirdiler. 99 kez bastılar. Biz de inat ettik, hizmeti yaptık. Ulaşım, iletişim, hizmet oldukça kardeşlik böyle sağlanıyor" diye konuştu. "Küresel anlamada da uzun vadeli barışa yatırım yapmamız lazım" diyen Yıldırım "Yerinden yurdundan ettiğiniz her insan size bir gün bedelini ödetir. Adalet mülkün temelidir. Adalet olmayan yerde sonuç gözyaşı ve hüsrandır. Adaleti sağlamakla yükümlüyüz. Dünya Avrupa ile Amerika'dan ibaret değil. Tüm ülkelerdeki sorunları çözmek lazım. Sorumluluk hali vakti yerinde olan ülkelere düşüyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aklı başında projeye para bulması kolay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN