Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu dostluk çok yakıştı

Karşıyaka ve Göztepe taraftarları, başkanlar Mehmet Sepil ve Ali Erten'in yaktığı dostluk kıvılcımını ateşe çevirmek için kolları sıvadı

Giriş Tarihi: 21.10.2015
Bu dostluk çok yakıştı
Karşıyakalı ve Göztepeli taraftarlar, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in, Pınar KSK'nin Barcelona ile yaptığı THY Eurolig basketbol maçına giderek yaptığı jestle başlayan, dostluk ve fair-play ödülü alacak söylem ve davranışlara katkı yaparak 35 yıl süren düşmanlığı bitirmeye kararlı. Her iki takımın taraftarları sosyal medyada artık bu anlamsız çekişmenin bitmesini dileyerek, "Artık İzmir için mücadele edelim, düşmanları sevindirmeyelim. Yıllardır birbirimize saldırarak cezalar aldık, sahalarımız kapandı. 8 Kasım'da İzmir Atatürk Stadında oynanacak derbi maç bir fırsat olmalı. Açık ve kapalı tribünler ikiye bölünmeli, her iki takımın taraftarları da futbol zevkini alırken sadece takımını desteklemeli" dediler. Bir KSK'li futbol tutkunu bu gereksiz düşamanlığın artık bitmesi gerektiğini belirterek, "Ben KSK-Göztepe derbisini taraftarların birlikte seyretmesinde sıkıntı çıkacağına inanmıyorum" şeklinde konuştu. Bir Göztepe sempatizanı da dostluk girişimlerini överek, "Helal olsun. Tabii ki biz düşman değiliz, sadece ezeli rakibiz" diye konuştu.

ERTEN DE ADAY
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), ezeli rakipleri Karşıyaka'nın Euroleague'de Barcelona Lassa ile oynadığı maçı izlemek üzere Karşıyaka Arena'ya gelip karşılaşma sonunda yeşil kırmızılı ekibi alkışlayan Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'den sonra Karşıyaka Belediye Başkanı Ali Erten'i de fair-play ödülüne aday gösterecek. Öte yandan iki başkan, bu hafta yeniden bir araya gelmeyi planlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu dostluk çok yakıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN