Şaha kalkacağız

Giriş Tarihi: 24.10.2015
Şaha kalkacağız

Hükümetin kurulmasıyla 7 Haziran'ın ardından yaşanan ekonomik kayıpların telafi edileceğini belirten Bakan Zeybekci, "2016, Türkiye için şahlanma yılı olacak" dedi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda işadamlarıyla bir araya geldi. Anemon Otel'de gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Milletvekilleri Bilal Uçar ve Mehmet Yüksel, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, çok sayıda işadamı ve sanayici katıldı.

İŞİNİZE DEVAM EDİN
Ülke ekonomisiyle ilgili 'dalgalı ve kırılgan' ekonomi gibi açıklama yapan yabancıları eleştiren Bakan Zeybekci, "Her Allah'ın günü söylüyorlar ya, Türkiye'de yaklaşan dalgalar, kırılgan ekonomi, etrafımızda ateş çemberi, etrafımızdaki tüm bu vakalar maalesef bölücü terör örgütünün son dönemlerde yoğunlaştırdığı terör eylemlerine rağmen bu yabancılar hiçbir şey bilmiyorlar. Bunlar kör, anlamıyor. 2014 yılında dünyada doğrudan yabancı sermaye akışı yüzde 16 düştü. Bakın finans, faiz, banka piyasaları değil, doğrudan yabancı sermaye yatırımları dünyada yüzde 16 oranında düştü. Türkiye'de yüzde 3'ün üzerinde arttı. Bunlar o kadar cahil, ekonomiyi de okumamışlar galiba, Türkiye ilk 8 ayda gelen doğrudan yabancı yatırım tam yüzde 35.5 arttı. Türkiye'nin gelecek vaat eden ülke potansiyelinin altını çizmek için söylüyorum. Ne olur işinize devam edin" diye konuştu. Zeybekci, hükümetin kurulmasıyla 7 Haziran'ın ardından yaşanan kayıpların hızlı bir şekilde telafi edileceğini ve 2016'nın Türkiye için bir kalkınma ve şahlanma yılı olacağını söyledi. "2016 büyümesi yüzde 5 rakamını artık çok dokunduğumuz bir noktaya gelecek" diye konuşan Zeybekci, "Belki yakalayıp, geçeceğimiz noktaya gelecek. Yüzde 5 büyümek zorundayız. Çünkü her sene 1.6 milyon vatandaşa iş üretmek zorundayız. Türkiye'de şu anda işsizlik rakamları büyüyor, ama diğer taraftan da 1.8 milyon vatandaşı iş sahibi yapmışız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaha kalkacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN