Efes ve Bergama gelecekten umutlu

İzmir'in biri kuzey biri güney aksındaki Efes ve Bergama Antik Kentleri'nin, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesi, kentin turizm alanında daha etkin olmasına imkan sağlayacak

Giriş Tarihi: 27.10.2015
Efes ve Bergama gelecekten umutlu
GEÇ BİLE KALINDI
Türkiye'ye gelen yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerin başında gelen Efes ve Bergama Antik Kenti'nin, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesi hem Selçuk hem de Bergama'da heyecan yarattı. Efes'in listeye girmesini geç kalmış bir gelişme" olarak değerlendiren Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Listeye girmenin ekonomik, mali, ve sosyo-kültürel getirileri var. Meryem Ana'nın evininde listede bulunması inanç turizmi açısından önemli" dedi.

GÜZEL GÜNLER GELECEK

Bergama'nın UNESCO listesine girmesinin ilçede heyecan yarattığını belirten Kaymakam Osman Nuri Canatan, "İlk hastanenin yapıldığı yer olması açısından tıp dünyasında çok önemli bir yere sahip. Bu gelişmenin geri dönüşü için süre geçmesi gerekiyor. Listede olmak turistlerde merak uyandırıyor. Kalıntıları yeni bir bakış açısıyla geziyorlar. Güzel günler göreceğiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efes ve Bergama gelecekten umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN