Toplumsal yaraya el birliği ile neşter

Nevvar Salih İşgören Vakfı ile Adalet Bakanlığı İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, kentte Madde Bağımlılığı Rehabilitasyon Merkezi kurulması için müşterek çalışma yürütecek

Giriş Tarihi: 27.10.2015
Toplumsal yaraya el birliği ile neşter
İzmir'de özellikle eğitim ve sağlık alanına katkılarıyla ön plana çıkan, son dönemde bunlara ek olarak belediyeler, kaymakamlıklar ve STK'larla ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik yardımları ille dikkat çeken Nevvar Salih İşgören Vakfı, yine önemli bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Adalet Bakanlığı İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Nevvar Salih İşgören Vakfı, Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi için kolları sıvadı. Bunun yanında Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün yürüttüğü rehberlik ve sosyal destek çalışmalarına Nevvar Salih İşgören Vakfı da katkı sağlayacak. Nevvar Salih İşgören Vakfı heyeti, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şükran Dedeağaoğlu, Cumhuriyet Savcısı Aydın Apaydın, İzmir Denetimli Serbestlik Müdürü Ferhat Uçar ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof.Dr. Ender Altıntoprak'la bir araya geldi.

20 BİN KİŞİ VAR

Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Urgun, Madde Bağımlıları Rehabilitasyon Merkezi için ilk adımı atttıklarını belirterek, şöyle devam etti: "Bu konuda tedavi görmüş çocukları ve gençleri tekrar kaybetmemek için böyle bir merkez ihtiyaç. Sadece İzmir'de en az 20 bin kişinin buna ihtiyaç duyması bile, toplumun her kesimine sorumluluk yüklüyor. İlgili kurumlarla bir araya gelmemizi sağlayan ve konunun çözümüne destek sunan Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne ve üniversitelere teşekkür ediyoruz. Bağımlılıkla mücadele konusunda yürüteceğimiz projeler için Yeşilay Derneği ile de görüşmelerimiz sürüyor. İl Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu ve Koruma Kurulu toplantılarına katılmak ve ilgili kurumlarla işbirliği için de projeleri sürdürmek için çalışıyoruz. Devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları ve basın sektörümüzle birlikte yapılabilecek çok şey olduğunu düşünüyoruz. Toplumsal bir yaranın tedavisini elbirliğiyle başaracağız." İzmir Denetimli Serbestlik Müdürü Ferhat Uçar ise Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nce tespiti yapılan ve Koruma Kurulu'nca uygun görülen 100 ihtiyaç sahibine Kurban Bayramı'nda bağışta bulunan Nevvar Salih İşgören Vakfı'na teşekkür etti Uçar, "Uyuşturucu ile mücadele konusunda da ihtiyacımız olan rehabilitasyon merkezinin yapılması için ortak çalışmaya başladık" diye bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplumsal yaraya el birliği ile neşter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN