'Akıllı ev' sayesinde işinizi kolaylaştırın

Giriş Tarihi: 28.10.2015
'Akıllı ev' sayesinde işinizi kolaylaştırın

Son yıllarda rağbetin arttığı akıllı evlerde, bütün donanımların bir arada tek merkezden kontrol edilmesi kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor

Son yıllarda rağbetin arttığı akıllı evler birçok özelliği ile hayatı kolaylaştırıyor. Örneğin akıllı evler, hırsızlık, gaz kaçağı, yangın, su kaçağı, panik durumlarını farkeder ve gerekli tedbirleri alır. Yaşadığımız mekanlarda kullandığımız tüm donanımların, bir arada tek merkezden kontrolü ve hayatı kolaylaştıran sistemlere akıllı ev denmektedir. Günümüzde üreticiler evdeki hemen hemen tüm cihazları akıllı hale getirmeyi başardılar. Bunların kimi halen test aşamasında olmakla birlikte, birçok ürün pazara sunuldu ve evlerde kullanılmaya başlandı. Bu güne kadar ağırlıklı olarak güvenlik ve eğlence sistemleri üzerine yoğunlaşan üreticiler artık bambaşka alanlarda çözümler geliştirmeye başladılar.

IŞIKLAR KONTROL ALTINDA

Piyasaya sunulan akıllı ampuller, Android ve İOS cihazlara kurulabilen uygulamalar sayesinde uzaktan kontrol edilebiliyor. Kullanıcılar ışıkları açıp kapatabildikleri gibi dilerlerse parlaklıklarını da azaltabiliyorlar. Uzaktan kontrol yazılımı aynı zamanda bir dizi hazır programlara da sahip. Örneğin eğer tatile giderken ışıkları açık bırakanlardansanız, bu yeni ampuller sayesinde gündüz ve gece programı yapıp yalnızca belirli saatlerde açık kalmasını ve kendiliğinden kapanmalarını sağlayabiliyorsunuz.

PARMAK İZİNİ TANIYOR

Sizi tanıyan kilitler şifreli ya da parmak izinizi okuyan biyometrik güvenlikli kapı kilitlerinin bir sonraki aşaması ise yine mobil telefonunuz ile haberleşen kilitler oldu. August firması tarafından üretilen kilitler ise hem tüm kapı modellerine uyuyor hem de uygulama üzerinden kapının açılıp kapanmasına izin veriyor. Yönetim yazılımı sayesinde siz evde yokken gelen birine kapıyı açabilme izi verebiliyor ve kapınızın hangi zamanlarda açıldığını kolayca takip edebiliyorsunuz. Akıllı evler; hırsızlık, gaz kaçağı, yangın, deprem, su kaçağı, panik durumlarını (tehdit, tıbbi) farkeder ve gerekli tedbirleri alır.

ENERJİ TASARRUFUNA KATKI SAĞLIYOR
Enerji tüketiminin azaltılması
Enerji verimliliğinin arttırılması
Enerji yönetimi ve tasarrufunda sürdürülebilirliğin sağlanması
Dağıtık enerji üretiminin kontrol yeteneğinin arttırılması
İletim kayıplarının azaltılması
Enerji iletiminde işletme masraflarının azaltılması
Çevresel olumsuzlukların azaltılması
Son kullanıcı için kaynak güvenliğinin arttırılması amaçlanmaktadır.

GÜVENLİĞİNİZİ TEK NOKTADAN YÖNETİN
Aydınlatma Kontrolünü
Isıtma, Soğutma Kontrolünü
Perde, Panjur Kontrolünü
Hırsız alarm, Yangın algılama gibi Güvenlik Sistemlerinin kontrolünü
İnterkom (Görüntülü Diafon) sistemlerinin kontrolü.
Evinizin Access (giriş-çıkış) güvenliğinin kontrolünü
Kamera sisteminin Kontrolünü
Multimedya Kontrolünü
Enerji sistemlerinin kontrolünü l İstediğiniz yerden kolayca yapabilme imkanını sunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Akıllı ev' sayesinde işinizi kolaylaştırın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN