Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli takımı tutar gibi

AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, özelde farklı düşünceler olsa da ülke söz konusu olunca herkesin milli takım tutar gibi bir araya gelmesi gerektiğini dile getirdi

Giriş Tarihi: 29.10.2015
Milli takımı tutar gibi
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin olağan meclis toplantısına katılan katılan AK Parti İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, esnafın taleplerinin Türkiye'nin ortak talebi olduğunu dile getirdi. Binali Yıldırım "Bu hayatın zorluklarını yaşayan sizlerin ayakta kalması ülkenin ayakta kalması ile eşdeğer. Oda Başkanı 'terör istemiyoruz' dedi. Terörü hiç birimiz istemiyoruz. Bu bizi geriye götürüyor. Başta şehitlerimizin acıları yüreğimizi dağlıyor. Günahsız ölen insanlar içimizi kanatıyor. Terör bir taraftan insan öldürüyor bir taraftan bizi ayrıştırıyor. Enerjimizi, kaynaklarımızı tüketiyor, kutuplaşmaya neden oluyor. Terör gündemde iken başka bir gelişmeyi konuşmanın anlamı yok. Onun için terörle mücadeleyi sürdürebilecek güçlü iktidara, istikrara, tek başına yönetime verilecek her oy teröre atılan kurşundur" görüşünü ifade etti.

ÇİKOLATA BENZETMESİ
Oda Başkanı Zekeriya Mutlu'nun odanın 300 bin üyesi olduğunu, aileleri ile birlikte 1 milyona yakın kişiyi bünyesinde taşıdığını söylemesi üzerine Binali Yıldırım "Bizim de 1 milyon oya ihtiyacımız var. Yapılan işler, hizmetler çikolataya benzer yenilir, yutulur, yenisi beklenir. Yeni işler bekliyorsanız bizi Ankara'ya gönderin, çikolata Ankara'dan geliyor" diyerek esnaftan destek istedi. "Memleket söz konusu olunca herkes milli takımı tutar" diyen Yıldırım "Özelde farklı düşüncede olsak, farklı takımları tutsak da bu seçim memleketin geleceğinin seçimi. Hepimiz milli takımı tutar gibi bir arada olacağız" şeklinde konuştu. Esnaf teşkilatı için yapılan hizmetler başta olmak üzere Türkiye'de sağlıktan altyapıya, eğitimden iletişime her alanda yapılan hizmetlere teşekkür ettiklerini dile getiren İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu üyeler tarafından alkışlarla desteklendi. "Esnaf teşkilatı yapılanlara vefa ile sahip çıkar" diyen Mutlu, teşkilat olarak yeni taleplerini de sıraladı. Mutlu "Tüm taleplerimizi karşılasanız da, terör varsa hiçbirini istemeyiz. Biz asker, polis şehit olurken gözümüz yaşlı iken hiçbir şey istemeyiz "diyerek öncelikli taleplerinin terörün bitirilmesi olduğunu söyledi.

10 YILDA İLK 10'A...

Yıldırım, 4,5G teknolojisinin tanıtımına ilişkin toplantıda yaptığı konuşmada da "Vatandaş bizi her an hatırlıyor. Her anında Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı insanımızın hayatının tam ortasında yer alıyor. İletişimdeki gelişmeler açısından 10 yılda Afrika seviyesinden dünyanın ilk 10 ülkesi arasında yükseldik. Türkiye'deki iletişim altyapısı birçok Avrupa ülkesinden daha iyi durumda. Şimdi 4,5G ile 12 kat daha fazla hıza ulaşıyoruz. Karayollarında hız felakettir, akıl yollarında hız berekettir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli takımı tutar gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN