Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramı kutladık

Cumhuriyetin 92. kuruluş yıldönümü Ege'de düzenlenen törenlerle kutlandı. Türk bayrağını alan meydanlara koştu. Bayraklı'da 2015 kişinin zeybek oynadığı etkinlik görülmeye değerdi

Giriş Tarihi: 30.10.2015
Bayramı kutladık
İzmir'de Cumhuriyet'in 92. Kuruluş yıldönümü Cumhuriyet Meydanı'nda kutlandı. Genç yaşlı demeden ellerine bayraklarını alıp meydana gelen İzmirliler Cumhuriyet'i ilk günkü heyecanla kutlarken, tören geçidi yapan askeri birlikler uzun süre alkış aldı. Her İzmir Valisi Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Abdullah Recep ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, alana tören aracı üstünde halkı selamlayarak girdi. İzmir Üniversitesi'nin Halk dansları Topluluğu Üsküp yöresine ait dans gösterisi yaptı. Askeri Bandonun tören alanında yerini almasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı hep bir ağızdan okundu.

BERABERLİK ÇAĞRISI
Törende konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak konuşmasında Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini vurgulayarak vatandaşlara birlik beraberlik çağrısı yaptı. Ankara'da 10 Ekim'de yaşanan kanlı terör eylemi nedeniyle kutlamaların buruk geçtiğini belirterek sözlerine başlayan Vali Toprak, "Cumhuriyetimizin ilanının 92. yıl dönümünü milletçe gururla kutluyoruz. Bugün burada sizlerle oluşan coşku, Türk milletinin bir yenilenme ve aydınlanma projesi olan cumhuriyetimizin korunduğunun en büyük göstergesidir" dedi.

TÜRK BAYRAKLI ZEYBEK
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Smyrna Meydanı'nda toplanan 2015 kişi zeybek oynadı, Türk bayrağı oluşturdu. Bayraklı Belediyesi'nin düzenlediği etkinlik çerçevesinde Smyrna Meydanı'nda toplanan 2015 gönüllü saat 19.23'te zeybek oynamaya başladı. Yaklaşık 20 dakikalık zeybeğin ardından gönüllüler bir araya gelerek Türk bayrağı oluşturdu.

HASTA ÇOCUKLARA SÜRPRİZ
Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi'nde tedavi gören çocuklar, Sosyal Servis Onkoloji Servisi çalışanları ve hastane okulu öğretmenlerinin organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte şiirler, marşlar ve şarkılar eşliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutladılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramı kutladık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN