Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

Giriş Tarihi: 6.11.2015
Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

Eski CHP'li vekil Arıtman, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun başarısız olduğunu savunarak, "Partisi için istifa etmeli" dedi

Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarını değerlendiren eski CHP'li vekil Canan Arıtman, 13 yıldır aralıksız iktidarda olan bir partinin, iki seçmenden birisinin oyunu alarak tekrar iktidara gelmesinin büyük bir başarı olduğunu söyledi. Söz konusu başarıyla Cumhuriyet tarihinde örneği olmayan bir olayın gerçekleşeceğini ve AK Parti'nin 17 yıl aralıksız iktidarda kalan bir parti olacağını vurgulayan Canan Arıtman, şöyle konuştu: "AK Parti'nin, 7 Haziran'da 9 milyon oy kaybetmesine rağmen tek başına iktidar olacağı anketlere bakmadan net şekilde görülebildi. Ancak, muhalefet milletin nabzını ölçemediği için AK Parti'nin siyasi başarısında muhalefetin başarısızlığı da etkili oldu. İktidar partisi nasıl oldu da 3 ay sonra bu oyu fazlasıyla geri aldı? Burada en büyük etken, muhalefet partilerinin siyasi başarısızlığıdır. Yani, haziran seçim sonuçlarında halkın yüzde 40'ı 'AK Parti' dedi. Yüzde 60'ı da 'AK Parti artık iktidarda olmasın, iktidardan düşsün' dedi. Ama muhalefet partileri çok büyük bir siyasi beceriksizlik içerisinde oldular. Bir koalisyon kurmayı beceremediler. Tek koalisyon seçeneği gördüler, o da AK Parti'si ile bir koalisyon. CHP Genel Başkanı dahi AK Parti ile bir koalisyon yapma tarzında söylemlerde bulundu."

İMKAN TANIMALI
AK Parti'nin halkın ne istediğini daha iyi gördüğünü belirten Arıtman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarısız olduğunu ve istifa etmesi gerektiğini öne sürerek, "Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'ni seviyorsa, önemsiyorsa, bu partinin başarılı olmasını, tabanı ve halkı için umut olabilmesini istiyorsa istifa etmelidir, yeni isimlere imkan vermelidir" ifadelerini kullandı.

6 KEZ BAŞARISIZ OLDU
İzmir'de 'CHP Bizimdir Hareketi' sözcüleri avukatlar Murat Fatih Ülkü, Mehrigül Keleş ve Ersoy Uluçay, CHP tabanı ve üyelerini partiye sahip çıkması için çağrıda bulundu. Birlikte ortak açıklama yapan avukatlar, "Mevcut Genel Başkan, sandık başında 6 kez tekrarlanan bu başarısızlığın sorumluluğunu taşıyacak bir olgunluk göstermeyeceği, istifa etmeyeceği anlaşılmaktadır. Görev CHP tabanına düşmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN