Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhtisas serbest bölgeleri geliyor

Giriş Tarihi: 19.11.2015
İhtisas serbest bölgeleri geliyor

Ege Bölgesi'nde yeni dönemde özellikle, sağlık, turizm ve eğitim alanında ihtisas serbest bölgelerinin kurulması gündeme alınacak

Ege Serbest Bölgesi Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu ve Türkiye Serbest Bölge Dernekler Platformu Kurucu Başkanı Bilgen Salih Narlı, yeni Hükümetin kurulmasının ardından seçim öncesi TBMM'ye gelen serbest bölgeler yasa tasarısının kanunlaşmasını beklediklerini söyledi. Hükümetin kurulması ile tasarının yasalaşma sürecinin hızlanacağını ve yeni kanun ile bazı sıkıntıların son bulacağını belirten Narlı, özellikle Ege Bölgesi'nde ihtisas serbest bölgelerinin kurulacağını kaydetti.

İYİ BİR BAŞLANGIÇ
Kanun çıkınca yurtdışında da milli serbest bölgeler kurulabileceğini belirten Narlı, "Bu iyi bir başlangıç, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin serbest bölgelere inanıyor olması çalışmalara somut yön veriyor" diye konuştu. Özellikle gıda, enerji, lojistik gibi konularda ihtisaslaşmaya gidileceği sinyallerinin verildiğini belirten Narlı, sağlık, eğitim ve turizm serbest bölgelerinin özellikle Ege Bölgesi'nde kurulabileceğini vurguladı. Narlı, Türkiye'de 19 serbest bölgede yaklaşık 25 milyar dolar ticaret hacmi ve 70 bin kişilik istihdam yaratıldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhtisas serbest bölgeleri geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN