Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şiddeti araştıran da şiddet mağduru oldu

Giriş Tarihi: 19.11.2015
Şiddeti araştıran da şiddet mağduru oldu

İzmir'de CHP il yönetiminin DHA muhabirine yapılan şiddeti araştırmak için görevlendirdiği Bahar Gürsul, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz'ı şikayet etti

İzmir'de CHP il yönetiminin gazeteciye yapılan sözlü şiddeti araştırmak için görevlendirdiği İl Başkan Yardımcısı Bahar Gürsul, kendisine de hakaret edildiği gerekçesiyle şikayet dilekçesi verdi. CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edildi. CHP İzmir il yönetimi, Balçova Çetin Emeç Mahallesi'nde yapılan delege seçimlerini takip eden DHA Muhabiri Elif Demirci'nin partili kadınların sözlü saldırısına uğrayıp, fotoğraflarını silinmesi olayını araştırmak amacıyla komisyon kurdu. Komisyonun avukat üyesi CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Bahar Gürsul, CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz ile telefonda konu hakkında konuşurken kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle il yönetim kuruluna şikayet dilekçesi verdi. İl yönetimi, Eryılmaz'ı oy birliği ile tedbirli olarak kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk etti. Tedbirli sevk nedeniyle Eryılmaz'ın ilçe başkanlığı görevinin düştüğü bildirildi. Öte yandan Çiğli EVKA-5 Mahallesi delege seçimlerinde İl Başkan Yardımcısı Kemal Kaygül'e fiziki ve sözlü saldırıda bulunduğu iddiasıyla Çiğli İlçe Eski Başkanı Ali Rıza Koçer de tedbirli olarak disipline sevk edildi.

ZOR ANLAR YAŞADI
İzmir'in Balçova ilçesinde 8 Kasım tarihinde CHP teşkilatının delege seçimlerini takip eden kadın muhabir sözlü saldırıya uğramıştı. Oyların atıldığı salona giren Elif Demirci'nin fotoğraf çektiğini gören bir kadın görevli, "Ne yapıyorsun" diyerek muhabirin üzerine yürüyüp kolundan çekmişti. Gazeteci olduğunu ve haber yapmak amacıyla fotoğraf çektiğini anlatan Demirci, sandık görevlisi olduğu belirtilen kadına, bu şekilde bir daha kendisine dokunmamasını söylemişti. Hiddetli tutumunu sürdüren söz konusu kadın "Sen kimsin, ne biçim kadınsın, fotoğraf çekmekteki amacın ne, gazeteciysen kimliğini göster" diyerek hakaret etmeye başlamıştı. Hakaretler, muhabir Demirci, çantasından kimliğini çıkarmaya çalışırken de devam etti. Yüzlerce insanın içinde "Sen AK Partili misin, gazeteci kartını gösteremiyorsun, sen ne şerefsiz bir kadınsın. Burayı karıştırmaya mı geldin" şeklinde bağırılan Demirci zor durumda bırakılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddeti araştıran da şiddet mağduru oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN