Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege'den 3 bakan

Giriş Tarihi: 25.11.2015
Ege'den 3 bakan

Yeni kabinede Ege Bölgesi'nden 3 bakan yer aldı. Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı, Veysel Eroğlu Orman Bakanı, Sema Ramazanoğlu ise yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından 64. hükümeti açıkladı. Yeni kabinede Ege Bölgesi'nden 3 milletvekili yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için istifa ettiği tarihe kadar, 11 yılla en uzun süre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yapan isim olan Binali Yıldırım, yeniden bu göreve getirildi. Türkiye'nin su sorununu çözen Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu da yeniden Orman ve Su İşleri Bakanı oldu. Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun Bakanlığı döneminde AB Çevre Faslı açıldı, bütün şehirlerin içme suyu meselesi çözüldü, ağaçlandırmada Türkiye dünya üçüncüsü oldu. Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu ise, yeni Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı oldu. Ramazanoğlu'nu ilk tebrik edenler ise TBMM'de ki odasında Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan ve Denizli 6. sıra milletvekili adayı olan Emin Özkaya oldu. Özkaya, Bakan Ramazanoğlu ile selfi çekimi yaptı.

EFSANE GERİ DÖNDÜ

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın yeniden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak kabinede yer alması AK Parti İzmir İl Teşkilatında sevinçle karşılandı. AK Parti İl Başkanı Bülent Delican ve İzmir milletvekilleri, Yıldırım'ın bakanlık görevine gelmesinin İzmir için büyük önemi olduğunu dile getirdi. Delican ve milletvekilleri, Yıldırım'ın bakanlık görevine gelmesiyle başta "35 Proje" olmak üzere İzmir'deki büyük yatırımların daha da ivme kazanacağını ifade etti.
* İzmir Milletvekili Hamza Dağ: Ulaştırma Bakanlığı gibi çok icracı bir bakanlığın yeniden Binali Yıldırım isminde değerlendirilmiş olması İzmir'e avantaj sağlayacaktır.
* İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli: Efsane geri döndü. İzmir'e uzun yıllar hizmet etmiş Bakanımız Yıldırım'ın yeniden bakan olmasından dolayı çok mutluyuz.
* İzmir Milletvekili Atilla Kaya: AK Parti'de birlik ve beraberliğin temsil edildiği bir kabine olduğunu görüyoruz. İzmir için Binali Yıldırım'ın yeniden bakan olması fevkalade önemli bir gelişmedir. Bu demektir ki Yıldırım, İzmir ve Türkiye için hizmetlerine durmadan kaldığı yerden devam edecektir.
* İzmir Milletvekili Necip Kalkan: Binali Yıldırım'ın yeniden bakan olması bugüne kadar yapılan yatırımların aynı hızla daha da geliştirilerek devam edeceğinin bir göstergesi. Yeni kabine İzmir ve Türkiye'ye mutluluk getirecek.
* AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan: Görev alan bakanlarımızı tebrik ediyor, hayırlı ve başarılı çalışmalar diliyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege'den 3 bakan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN