Tanısak severmisiz!

Gaziemir Belediye Başkanı Şenol'un Öğretmenler Günü'nde öğretmen döven özel kalem müdürünü "İyi insan, tanısanız seversiniz" diye savunduğu ortaya çıktı. Şenol, müdürünü görevden almayacak

Giriş Tarihi: 27.11.2015
Tanısak severmisiz!
İzmir'de Gaziemir Belediyesi'nin düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü balosunda belediyenin Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer'in öğretmen Barış Düdü'ye kafa atmasının yankıları sürüyor. 10 günlük iş göremez raporu alan Düdü, özür dilemek için kendisini arayan Gaziemir Belediye Başkanı Hali İbrahim Şenol'un kafa atan Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer için, "İyi insandır. Tanısanız, seversiniz" dediğini söyledi. Düdü ayrıca, Başkan Şenol'a "Öğretmenin burnunu kıran hain orada bulunmamalı" dediğini ifade etti.

KELLE VERMEYECEĞİM!
Şenol'un, "Herkes kelle istiyor. Özel kalem müdürünü görevden almayacağım" demesinin ardından CHP İlçe Başkanı Umut Tekin meclis grubunu olağanüstü toplantıya çağırarak, Tuncer görevden alana kadar meclis toplantılarına girmeyeceklerini açıklamıştı. Partide de tartışmalara neden olan dayak olayına sendikalar tepki gösterirken CHP Genel Merkezi olaya el koydu. Aynı zamanda Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri de olan Gaziemir Meslek Lisesi Öğretmeni Barış Düdü'yü arayan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, çok büyük üzüntü duyduğunu belirterek, İzmir'e geldiğini ve konuyu yakından takip ettiğini söyledi. Gereken neyse yapılacağını söyleyen Gök, Düdü'ye bu konuda müsterih olması gerektiğini ifade etti. Öte yandan, savcılık talimatı ile gözaltına alınan Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer de polise ifade verdi. Tuncer'in saldırdığı Düdü'ye teşhis işlemi yaptıran polis tarafların ifadelerini aldı. Tuncer, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Düdü'nün saldırıya uğramasına eğitim sendikaları da tepki gösterdi. Öğretmenler ve eğitim sendikaları Gaziemir Belediyesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Türk Eğitim Sen 1 No'lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, "Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz, takipçisi olacağız" dedi. Eğitim-İş Şube Başkanı Bülent Turan ise çirkin saldırıyı kınadıklarını, belediye başkanı Şenol'un açıklamalarının ise "özrü kabahatinden büyük" deyimini akıllara getirdiğini söyledi. Turan, " Gaziemir Belediyesi Başkanı'ndan incitici üslubun yanlış olduğunu kabul edip tüm öğretmenlerden ve kamuoyundan özür dilemesini ve bu çirkin saldırıyı yapanın görevden alınmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YİNE ÖDÜLLENDİRECEK Mİ?

AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Hüseyin Uzun ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'a şunu sormak istiyorum. Öğretmenimize kafa atan özel kalem müdürünüzü ödüllendirecek misiniz? Bunu neden soruyorum? 30 Mart 2014 belediye seçimlerinde Belediye meclis üyeniz broşür dağıtan çocukları darbetmişti. Akabinde mahkeme tarafından maddi ve manevi cezaya çarptırılan meclis üyeniz Abdulrahim Nursoy'u, ödüllendirerek belediye başkan yardımcılığı görevine getirdiniz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tanısak severmisiz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN