Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vur patlasın çal oynasın bütçesi

Büyükşehir'in kabul edilen 2016 mali yılı gelir gider bütçesini eleştiren AK Partili Bilal Doğan, "Vur patlasın çal oynasın bütçesinde geleceğe dönük proje yok, zam var" dedi

Giriş Tarihi: 27.11.2015
Vur patlasın çal oynasın bütçesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 mali yılı gelir gider bütçesi, belediye meclis toplantısında görüşülerek karara bağlandı. Yaklaşık 4 saat süren görüşmelerin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 mali yılı gelir gider bütçesi AK Partili meclis üyelerinin ret oyuna karşılık 4 milyar 485 milyon lira olarak kabul edildi. Bütçenin kabul edilmesi ile birlikte 1 Ocak tarihinden itibaren başta kent genelindeki kapalı ve açık otoparklar olmak üzere birçok belediye hizmetine de zam gelecek. Zam furyası 1 Ocak tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

"DERDE ÇARE DEĞİL"
2016 yılı bütçesini eleştiren İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, bütçenin kentin sorunlarına çözmekten uzak bir bütçe olarak nitelendirdi. Doğan, yaptığı konuşmada; "Bütçede İzmirli'nin derdine çare yok. Alt yapı iyileştirmesi yok, geleceğe dönük proje yok, sosyal belediyecilik anlayışı yok, 4 milyon İzmirli'nin sesi yok, dar gelirlilerin çıkarları yok. Kentin sıkıntılarına ilaç yok. Ama zam var. İzmirliler yeni bir zam yağmuru ile karşı karşıya" diye konuştu. 2016 yılında kent genelinde yapılacak konser organizasyonlarına dikkat çeken Doğan; "Konserler için ayrılan 7 milyon liralık bir kaynak var. Vur patlasın, çal oynasın bütçesinde köylüyü ve çiftçiyi unuttunuz mu?" diye sordu. İzmirlilerin yeni bir zam yağmuru ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Doğan, "Protokol Müdürlüğü'ne ayrılan 8 milyon 905 bin lirayı da hemşerilerimizin dikkatine sunuyorum. Sosyal güvencesi bulunmayan vatandaşlara sağlanacak yardım tutarı 90 milyon 982 bin lira iken, protokol, özel kalem ve basın yayın ile reklam faaliyetleri gibi hizmetlere ayrılan toplam bütçenin 36 milyon 991 bin liraya ulaşması sosyal belediyecilik ile bağdaşıyor mu? Peki, her fırsatta övündüğünüz ve bol bol reklamını yaptığınız İzmir'in AAA+ olan kredi notunu alabilmek için uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarına 210 bin lira harcadığınızdan İzmirli hemşerilerimizin haberi var mı? Bu İzmirlinin parası ile İzmir'e hava atmak değil midir?" diye konuştu.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK BÜTÇE
AK Partili Bilal Doğan'ın eleştirileri üzerine söz alan Başkanvekili Sırrı Aydoğan, "İzmir Büyükşehir Belediyesi bütçesi Türkiye'de örnek bir bütçedir. Eleştiri olur. Fakat insan bir defa şu çok güzel olmuş der. Bu belediyenin mali yapısını tüm dünya biliyor. Bu mecliste doğruya doğru eğriye eğri demek lazım. Ben eleştirileri dinlerim, bir şeyler çıkarmaya çalışırım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vur patlasın çal oynasın bütçesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN