Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PRP ile saçlarınızı yeniden kazanın

Özel İzmir Gazi Hastanesi'nde PRP tedavisiyle, rahatsızlığı sonucu saçlarında seyrelme meydana gelen kişi eski sağlıklı görünümüne kavuştu

Giriş Tarihi: 29.11.2015
PRP ile saçlarınızı yeniden kazanın
Özel İzmir Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saçlarında çok fazla dökülme ve seyrelme görülenlerde, PRP tedavisiyle olumlu sonuç aldıklarını söyledi. Gülgör, "PRP, ince olan, bebe tüy dediğimiz tüyleri güçlendiriyor. Mevcut saçı güçlendirmek, yoğun göstermek için yapılan bir yöntem. Erkekler kadar kadınlar da tercih ediyor. 15-20 dakika süren bir işlemle operasyon gerçekleşiyor. Öğle tatilinde bile gelip işlem yaptıran hastalarımız var" diye bilgi verdi.

6 SEANS
Özel İzmir Gazi Hastanesi'nde PRP tedavisi uygulanan 44 yaşındaki Atakan Kızıldağ, "Daha öncesinde bir saç dökülme problemi yaşamamıştım. Geçirdiğim rahatsızlık sonucu saçlarımın seyrelmesi ve açılması psikolojik olarak kendimi çok rahatsız hissetmeme sebep oluyordu. üçüncü seansla birlikte saçlarımdaki açıklık kapanmaya başladı. 6'ncı seansımda tepe bölgesindeki açıklığın tamamına yakını kapandı" dedi. Kızıldağ, PRP seanslarıyla birlikte saçlarındaki açıklık kapandıkça kendisini daha iyi hissetmeye başladığını belirterek, "Yasemin Gülgör'e ve Özel İzmir Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi'ne çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

PRP YÖNTEMİ NEDİR?

Saça uygulanan Platelet Rich Plasma (PRP), kendi kanınızdaki materyallerin kullanılarak saçlı deri dokusunun ve içindeki saç köklerinin onarılması işlemidir. Kısa süre içerisinde, kolay uygulanabilen ve etkili sonuçlar veren bu yöntem, saç kaybında medikal tedavi yöntemlerden biri. PRP işlemi sırasında kişinin kendi kanı kullanıldığı için hiçbir alerji ve kanla bulaşan hastalık riski taşımaz. İyileşme süreci, içerik dolayısıyla çok kısadır. Uygulama bölgesinde doku gelişimi başlar, hasar görmüş zayıf saç folikülleri onarılır ve yeni, güçlü saç kılı üremeye başlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PRP ile saçlarınızı yeniden kazanın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN