Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güçlü iradeyle tüm krizler aşılır

Giriş Tarihi: 30.11.2015
Güçlü iradeyle tüm krizler aşılır

Rusya ile ticari ilişkilerin bozulması ihtimali piyasaları tedirgin ederken Küçükbay, Türkiye'nin güçlü ekonomi ve siyasi iradeyle her krizin üstesinden geleceğini söyledi

Bitkisel yağ sektöründe lider firma olma özelliği ve 122 ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye'nin adının dış piyasalarda en çok duyuran firmalardan biri olan Küçükbay Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, sıcak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Küçükbay, Paris'teki İklim Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü devlet adamı kişiliği, tecrübesi ve kıvrak zekasıyla tansiyonu düşüreceğine inandığını söyledi.

YÜKSEK SİYASİ ZEKA

Küçükbay, "Cumhuriyetimizin 92. yılını kutladığımız bu sene; 2023 hedeflerine adım adım biraz daha yaklaşmanın ve millet olarak istikrar çatısı altında birleşmenin haklı gururunu yaşamak nasip oldu. Küçükbay Grup olarak ülkemizin hak ettiği huzur ve güven ortamının, ekonomik istikrarın ivedilikle yeniden tesis edileceğine inancımız ve güvenimiz tamdır" şeklinde konuştu. Küçükbay, ülkenin son 13 yılda yakaladığı ekonomik istikrarı ve siyasi iradesiyle her krizin üstesinden geldiğini belirtti. Rusya ile yaşanan sınır ihlali krizinin dış ticarete olumsuz yansıyacağı görüşüne katılmadığını belirten Ahmet Küçükbay, şöyle konuştu: "Hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek siyasi zekası ve tecrübesiyle söz konusu krizi çözüme ulaştıracağına eminiz. Geçen dönemler boyunca yapılan icraatlar, büyüyen ekonomimiz ve kurulan iyi ilişkiler bunun en önemli kanıtıdır. 13 yıldır devam eden güven ve ekonomik istikrar ortamında yatırımlarımızı büyüttük. Aynı inançla krizin çözüleceğini ve ekonomik büyümenin daha da hızlanacağını düşünüyoruz. Biz de Grup olarak 2016 yılı için büyüme beklentimizi yüzde 5'ten yüzde 20'ye yükselttik. Çok ümitliyiz ve geleceğe güvenle bakıyoruz İşte bu güvenle 2016 yılında da Türkiye ekonomisine katkı yapmayı sürdürmek, hem sektörümüzü hem de milletimizi refaha kavuşturmak adına yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güçlü iradeyle tüm krizler aşılır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN