Öğretmen döven o müdür artık memur

Giriş Tarihi: 3.12.2015
Öğretmen döven o müdür artık memur

Gaziemir'de 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmen Barış Düdü'ye kafa atan Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer, müdürlük koltuğundan oldu. Tuncer, artık belediyede memur olarak görev yapacak

Gaziemir Belediyesi'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde düzenlediği etkinlikte öğretmen Barış Düdü'ye kafa atarak burnunu kırılmasına neden olan Gaziemir Belediyesi Başkanı Halil İbrahim Şenol'un Özel Kalem Müdürü Mehmet Tuncer Müdürlük görevinden oldu. Tuncer'i ilk günlerde görevden almayacağını açıklayan Başkan Şenol, CHP yöneticileriye yaptığı görüşmelerden sonra Tuncer'in olaydan sonra verdiği istifa dilekçesini işleme koydu. Tuncer, belediyede artık "memur" olarak çalışacak. 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Gaziemir'deki bir otelde düzenlenen etkinlikte, salondaki gürültü nedeniyle Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol'un konuşmalar sıraında sessiz olunması konusundaki uyarısının ardından bazı öğretmenler salonu terkederken çıkan tartışmada Belediye'nin Özel Kalem Müdürü Muhmut Tuncer, Birleşik Kamuİş Genel Örgütlenme Sekreteri de olan Barış Düdü'ye kafa atıp burnunu kırdı. Öğretmenler ve CHP İlçe Başkanı Umut Tekin olaya tepki gösterdi ve Özel Kalem Müdürü Tuncer'in görevden alınmasını istedi. Başkan Şenol şikayet üzerine süren adli soruşturmayı beklediğini açıkladı.

TEPKİLER ÇOĞALINCA...

Tepkilerin büyümesi ve CHP Genel Merkezi'ninde müdahil olmasının ardından Tuncer, belediyeki 'müdürlük' görevinden istifasıyla ilgili dilekçeyi verdi. Ancak, Şenol bu dilekçeyi de onaylamadı. CHP İlçe Başkanı Umut Tekin'in Tuncer'in görevden alınmaması durumumda 1 Aralık salı günü CHP Grubu'nun Meclis toplantısına katılmayacağını açıklamasının ardından Meclis öncesi Başkan Şenol ve Tekin biraraya geldi. Bu görüşmenin ardından Şenol, Tuncer'in istifa dilekçisini işlemi koydu. Tuncer, belediyede memur olarak çalışmaya devam edecek. Olayla ilgili adli soruşturma ise sürüyor.

"BİRİNİZ DE KINAYIN"
Öte yandan, Tuncer'in istifasının kabul edilmesi üzerine CHP Grubu 1 Aralık'ta yapılan Meclis toplantısına katıldı. Öğretmenler gününde meydana gelen olay Meclis'te de kısa süreli gerginlik yarattı. AK Partili Meclisi Üyesi Yılmaz Eroğlu, 24 Kasım'da yaşanan dayak olayı nedeniyle kimsenin kınanmadığını ifade ederek, "Allah aşkına biriniz de şunu kınayın" dedi. Bunun üzerine Başkan Şenol'in katılmadığı Meclis toplantısını yöneten Başkanvekili Yılmaz Ağırtaş konuyla ilgili gerekenin yapıldığını başkan yardımcısının görevden uzaklaştırıldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmen döven o müdür artık memur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN