Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arife seferberliği

Amansız hastalığa yakalanan ve tedavi masrafları için yardım bekleyen Arife'nin feryadı ses getirdi. Bakan Ramazanoğlu'nun da ilgilendiği Arife için Başkan Zolan, "Ne gerekiyorsa yapılacak" dedi

Giriş Tarihi: 6.12.2015
Arife seferberliği
Denizlili 16 yaşındaki Arife Şakır'ın küçük yaşta tanıştığı amansız hastalıkla verdiği mücadele ve 30 bin lira tutan son umudu ameliyat masrafları için yardım istediği ses getirdi. Acıpayam ilçesinde ailesiyle birlikte yaşamını sürdüren Arife Şakır'ın yokluk içinde çırpınışı ve hayatta kalmak için verdiği mücadelenin duyulmasının ardından yüzlerce hayırsever destek için sıraya girerken, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, en büyük müjdeyi verdi. Başkan Zolan, Arife'nin tedavisi için ne gerekiyorsa yapılacağını ve ailesinin sıkıntılarının da çözüleceğini söyledi.

OKULA GİDEMEDİ

Arife, güler yüzü ve sempatik tavırları ile herkesin sevgilisi oldu. Türkiye ve dünya genelinde yayılan haber ile yurt içi ve yurt dışından mesajlar gelmeye başladı. Haberin Egeli Sabah başta olmak üzere basında yer bulması, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun dikkatini çekti. Ramazanoğlu, Denizli ziyareti sırasında konuyu gündeme getirdi. Arife'nin umutlarını artıran bu gelişmeyle birlikte Ramazanoğlu'nun devreye girmesinin ardından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, genç kızın tüm tedavi masraflarını üstlenerek, ailenin sıkıntılarını gidereceklerini açıkladı. Henüz ilkokuldayken sırt bölgesinde ağrılar baş gösterince annesi Sultan ve babası Hasan Şakır tarafından hastaneye götürülen Arife'nin rahatsızlığının sebebi önce belirlenememiş. 2 yıl önce Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde "yumuşak dokulu kemik kanseri" teşhisi konulan Arife, ortaokulu bitirdikten sonra Burdur Gölhisar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'ni kazansa da hastalığı yüzünden okula gidememiş. Arife'nin vücudunda rahatsızlığın kaynağı olan bölge, sinirlere çok yakın olduğu için doktorlar "felç olma ya da hayatını kaybetme riski" dolayısıyla ameliyatı uygun bulmuyor. Ancak Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi'nden Prof. Dr. Cengiz Gebitekin, aileye, deneyim gerektiren bu ameliyatı İspanya'dan cerrah Paulo Marchini'nin yapabileceğini söylemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arife seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN