Konak Belediyesi tıkanmış durumda

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Konak Belediyesi tıkanmış durumda

Görevde olduğu bir seneyi değerlendiren AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım, "Konak'ta belediyecilik bitmiş durumda. Yatırım bütçesi yok. İlçedeki tek hizmet Konak Tünelleri" dedi

1 yıl önce kongreyle Konak İlçe Başkanlığı'na seçilen Temel Yıldırım, düzenlediği basın toplantısıyla görevde bulunduğu 365 günü değerlendirdi. Konak Belediyesi'nde iç çekişmelerle 2 yıl geçtiğini vurgulayan Yıldırım, Konak Belediyesi'ne de sert eleştirilerde bulundu. Konak ile birlikte İzmir'in de kaybettiğini söyleyen Yıldırım, "Kaldırım belediyeciliğinin önüne geçilemiyor. Yılların sorunları üzerine koyarak devam ediyor. Belediye sadece çalışanlarının maaşlarını ödeyebilecek bütçeler yapıyor. Kendi itiraflarıyla, kendi ifadeleriyle söyleyeyim. Olması gerekenin 3 katı belediye çalışanı var. Hoyratça harcanan kamu kaynakları var. Yatırım bütçeleri yok. Bulmak için bir faaliyetleri de yok. Sosyal faaliyet adı altında her yıl aynı sanatçılarla konserler veriliyor. Birkaç da gezi yapıyorlar. Artık onu da yapamıyorlar. Konak Belediyesi tıkanmıştır. Konak'ta yerel yönetim bitmiştir" şeklinde konuştu.

MOBESE MÜJDESİ

Toplantıda yerel yönetimi eleştiri yağmuruna tutan Yıldırım, "Konak'ın görünmeyen ve irdelenmeyen bir yüzü var. Ambulansların temizlik araçlarının giremediği sokaklar var. Konak hizmete aç bir ilçe. Yaklaşık 25 yıldır Konak'a tek bir çivi dahi çakılmıyor. Konak'ta son yıllarda aklınıza gelen en büyük yatırım ne diye sorsam, kuşkusuz Binali Yıldırım'ın imzası olan Konak Tünelleri dersiniz" dedi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nunİzmir adaylığı döneminde verdiği sözü tuttuğunu belirterek Kemeraltı'na MOBESE sistemi kurulması için kaynak aktarımının sağlandığı müjdesini veren Yıldırım "Kemeraltı esnafımıza iletilmek üzere Sayın Bakanımız müjde ile beni İzmir'e gönderdi. Gerekli kaynak aktarıldı. Valiliğimiz eliyle Kemeraltı esnafı güvenliği sağlamak için talep ettikleri sisteme kavuşuyor. AK Parti'nin bir özelliği vardır. Verdiği sözü tutar yerine getirir" ifadelerinde bulundu. Teşkilat ve seçim gündemini ayrı ayrı değerlendirmek istediğini anlatan Temel Yıldırım, "İlçemiz göç alan bir yapıya sahip, Doğu ve Güneydoğu'dan gelen insanlarımızın en önemli sorunu işsizlik. Sosyal İşler Başkanlığımız yaklaşık 2 binin üzerinden işsiz ve işvereni buluşturduk. Burada bir köprü vazifesi olma gayreti içinde olduk. Bunu da en iyi şekilde sağladık. Hayırseverlerden elde ettiğimiz katkılarla 6 binin üzerinde çocuk ve kadın kıyafeti, 400 çift ayakkabı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. 400 üzerinde engelli vatandaşımızın sorunları dinlendi, çözüm arandı. İl Sosyal İşleri Başkanlığı tarafından İlçe Sosyal İşler Başkanlığımız birinci seçilerek ödüllendirildi" diye konuştu.

BAYIRBUCAK MESAJI

Bütün siyasi parti mevkidaşlarına seslenen Yıldırım, şöyle devam etti: "İki konuda partiler üstü hareket etmemiz gerekiyor. Bunlardan birisi terördür. Ülkemizin birliği bütünlüğü söz konusu olduğunda siyaset rafa kaldırılıp milli bir duruş sergilememiz gerekiyor. Diğeri de dış meseleler. Gücünü milletten almayan hiçbir oluşum başarılı olma şansı yoktur. Dış ilişkiler ve terör noktasında birlikte hareket edelim. Bayırbucak Türkmenlerine destek maksatlı ortak bir basın toplantısı düzenlemeye davet ediyorum."

OY ORANINI ARTIRDIK

Görevde oldukları süreçte iki seçim geçirdiklerini söyleyen Yıldırım, "1 Kasım'da halkımızın yüzünü güldüren, umutlarımızı ileriye taşıyan bir seçim zaferine imza attık. Konak'ta oy oranımız önceki seçime kıyasla yüzde 20 oranında arttı. Yüzde 4 genel artışla beraber 65 binin üzerinde oyuna mazhar olduk. Sandık güvenliğini sağladık. Sandık görevlimiz ve yeterli sayıda müşahidimiz oldu. Sandık sonuçlarını SAS (Sonuç Alma Sistemi) sistemine yükleyerek önemli bir başarıya imza attık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak Belediyesi tıkanmış durumda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN