Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li üyelerden Pekdaş'a yine ret

Giriş Tarihi: 9.12.2015
CHP'li üyelerden Pekdaş'a yine ret

Konak'ta CHP'li Başkan Pekdaş'ın MERBEL için borçlanma yetkisi talebi, CHP'lilerin ağırlıkta olduğu komisyonun raporuyla reddedildi

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın, belediyeye ait MERBEL AŞ'ye 15 milyon lira borçlanma yetkisi verilmesi talebine Meclis'ten onay çıkmadı. Talebe CHP'nin 4, AK Parti'nin 1 üyesinin bulunduğu Meclis Hukuk Komisyonu'ndan ret cevabı geldi. Talep, Meclis toplantısında yapılan oylamada da reddedildi. Hukuk Komisyonu'nun bu talebin kabul edilmemesi yönündeki raporun Meclis'te okunmasına Başkan Pekdaş engel oldu.

BAŞKAN OKUTMADI

AK Parti Grup Başkanvekili Ömür Şanlı, raporun okunmasını talep etti ancak Pekdaş buna karşı çıktı. Bunun üzerine Hukuk Komisyonu Başkanı CHP'li Vedat Uğur, işlerinin yoğunluğu nedeniyle komisyondan istifa etmek istediğini söyledi. Uğur'un Başkan Pekdaş'ın, raporun okunmasını engellemesine tepki olarak bu kararı aldığı öğrenildi. Mecliste Kordon esnaftan alınan işgaliyede metrekare birim bedelinin 1 lira olarak belirlenmesi tartışmalara yol açtı. AK Parti Grubu'nun talebi ve CHP'lilerin desteği ile bunun 50 kuruşa düşürülmesi önergesi Hukuk ve Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. CHP Grup Başkanvekili Ahmet Karadağ esnafın lehine olan her konuda olumlu görüş bildirdiklerini belirtti. CHP'li Meclis üyeleri, daha önce de Konak Belediye Başkan Sema Pekdaş'ın 2016'daki temsil, ağırlama ve kültürsanat faaliyetleri ödeneğini 12.5 milyon lira yapmasına karşı çıkmış, bu miktar 2.2 milyon liraya düşürülmüştü. Pekdaş'ın "bütçe yemeği" de CHP'li üyelerin protestosuna uğramıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li üyelerden Pekdaş'a yine ret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN