Arazi satışına tam gaz devam ediliyor

Giriş Tarihi: 11.12.2015
Arazi satışına tam gaz devam ediliyor

Seferihisar Belediyesi'nin rekor sayıda gayrimenkul satışına ilişkin haberinin Egeli Sabah'ta yer aldığı gün, resmi internet sitesinden 4 taşınmazın daha ihaleyle satışa çıkarıldığı duyuruldu

Egeli Sabah'ta dün, Seferihisar Belediyesi'nin Tunç Soyer döneminde 75 milyon lira değerinde 26 gayrimenkulü satarak adeta bu alanda rekor kırdığını kamuoyuna duyurulmasının ardından, 4 taşınmaz daha satışa çıkarıldı. Seferihisar Belediyesi'nin yaklaşık bedeli 10 milyon 700 bin lirayı bulan 4 taşınmazının satışı ihalesinin kapalı teklif usulü ile 23 Aralık 2015'te yapılacağı belediyenin resmi internet sitesinde duyuruldu. Sığacık Ekmeksiz Plajı yakınındaki arsalar ayrı ayrı ihaleyle satılacak. 3. derece arkeolojik sit alanı olan arsaların 4 milyon 500 bin lira değerindeki 9 bin metrekarelik bölümü, imar planlarında ticari aktivite alanı olarak kayıtlı. 6 bin 100 metrekarelik, 3 milyon 50 bin lira muhammen bedelli arsanın ise günübirlik tesis alanı olarak imarı bulunuyor. Ürkmez'de yer alan 4 bin metrekarelik alan da satışa çıkıyor. 1 milyon 700 bin TL muhammen bedele sahip arsanın imar planı turizm tesis alanı olarak kayıtlarda yer alıyor. Kuşadası yolu, Karakoç Deresi yanındaki 5 bin 700 metrekarelik turizm tesis alanı da muhammen bedeli 1 milyon 425 bin liradan satışa çıkarılıyor. Söz konusu taşınmazların satış ihalesu 23 Aralık'ta saat 10.00-13.30 arasında Seferihisar Belediyesi'nde yapılacak.

NERESİ YAVAŞ ŞEHİR

Seferihisar Belediyesi'nin eski Başkanı, AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Hamit Nişancı, 100 milyon liralık taşınmaz satışına rağmen belediyenin borçlarının yine eski haline geleceğine dair Tunç Soyer ile bahse girebileceğini söyledi. Nişancı, "Haziran ayında Seferihisar Belediyesi'nin borçlarının yeniden geri geleceğini söylüyorum. Bu durumda yine yer satmak isteyecek. Onun başkanlık yapmaya niyeti yok. Kimse Ona bir şey demesin. Kim bağırırsa onun çocuğu işe girsin. Hangi meclis üyesi bağırırsa onun yapılacak işini hemen anında çözsün. Yeter ki ajandasında Soyer için her şey iyi gitsin."

SINIF BAŞKANLIĞI YAPAMAZ

Nişancı, Seferihisar'ın Dünya Yavaş Şehirler Birliği'ne (Cittaslow) üye olduğunu da hatırlatarak, "Allahaşkına Seferihisar'ın neresi yavaş şehir? Patlayan inşaat sektörünün yavaş şehri. Büyükşehir Belediyesi'nin Sığacık Kaleiçi restorasyon çalışmasını çık, Seferihisar'ın standardına uyan bir tek sokak yok" dedi. Tunç Soyer'in sürekli İzmir kamuoyuna reklamını yaptığını, sempozyumlarda söylediği ile yaptıklarının birbirini tutmadığını anlatan Nişancı, "Ben Tunç Soyer'in sattığının yüzde 1'ini sattım. Ama Seferihisar Stadı, pazaryeri, belediye binası, yol, sokak ve düğün salonuna kadar her şeyi yaptım. Seyahatler parasız olmuyor. Etkinlikler parasız olmuyor. Para olmazsa Soyer belediye başkanlığını bırakın, sınıf başkanlığı yapamaz. 100 milyon lirayla Seferihisar baştan aşağı dekore edilirdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arazi satışına tam gaz devam ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN