Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yol uçuruyor

İzmir'in Gültepe semtinde iki sokağın kesiştiği noktada yolun hatalı yapılması ve bir bölümünün çok dik olması nedeniyle sokağı kullanan sürücüler kaza tehlikesi yaşıyor

Giriş Tarihi: 14.12.2015
Bu yol uçuruyor
YAYALAR DA TEHLİKEDE
İzmir'in Konak ilçesi Gültepe semti Millet Mahallesi 2563 sokaktan 2565 sokağa giren araçlar büyük bir tehlike yaşıyor. Yolun hatalı yapılması nedeniyle 2565 sokağa girişte araçların sol arka lastiği havalanıyor. Kaza tehlikesi yaşayan araçlar hem sokağın her iki köşesinde bulunan evler için hem de yoldan geçen yayalar için büyük risk yaratıyor. Yolun eğimindeki dengesizlik nedeniyle sağa doğru aşırı şekilde yatan araçlardan özellikle aşırı yüklü kamyon ve kamyonetler aşağı doğru kayıyor. Araçların sürtünmesiyle yoldaki Arnavut kaldırımlı taşların üzerinde sürtünmeden dolayı meydana gelmiş çizikler de yaşanan tehlikeleri doğruluyor.

"YOL DÜZELTİLMELİ"
Yetkililere seslenerek yolun bir an önce araç geçişine uygun hale getirilmesini isteyen mahalle sakinleri, "Facia yaşanmadan önce yolun yapılmasını istiyoruz. Sokağın her iki köşesinde kaldırım yok. Direk evlerin duvarları var. Yüklü bir kamyonet evlerin üzerine kaydığında bunun hesabını kim verecek" diye konuştu. Özellikle yağışlı havalarda yolun daha tehlikeli olduğunu söyleyen vatandaşlar, "Araçlar kaza yapacak, yoldan geçen yayalara çarpacak diye çok korkuyoruz. Zaman zaman araçlar kayıyorlar. Yolu ilk kez kullanan şoförler sol arka lastiklerinin yerden kesilerek havalandığını görünce çok şaşırıyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yol uçuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN