Vizyon eksikliği var

Giriş Tarihi: 15.12.2015
Vizyon eksikliği var

ETİK Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nda 'onur konuğu ülke' seçiminin yanlış olduğunu dile getirdi. Tercan, "Seçilecek ülke İzmir'de turist sayısını artırmalı" dedi

ETİK Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, 10-13 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nı değerlendirip, 2016 yılında gerçekleştirilecek turizm fuarının daha etkili ve sektöre direkt katkı vermesi için bazı önerilerde bulundu. Turizmin tanıtım olayı olduğunu dile getiren Tercan, "Turizm bizim önemli gelir kaynağımızdır. Maalesef hala bu konuda vizyon eksiğimiz var. Turizm tanıtım olayıdır. Doğru yerde, doğru kişilere doğru metotlarla tanıtım yapamıyorsanız, turizm değerlerinizin hakkını veremiyorsunuz demektir. 9 yıldır İzmir'de turizm fuarı organize edilmektedir. Son on yıldır da İzmir turizmi kan kaybetmektedir. Bu demek oluyor ki, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nın, İzmir'e gelen turist sayısının artmasına katkı sağlamıyor" ifadelerini kullandı.

ORTA AVRUPA SEÇİLEBİLİR
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla Fuar İzmir'de yapılan Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı hakkındaki tespitlerine devam eden ETİK Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, şöyle konuştu; "İzmir'e gelen turist sayısının artmasına katkısı olması için 2016 yılında düzenlenecek Travel Turkey İzmir fuarının onur konuğu ülkesi bize turist gönderme potansiyeli yüksek olan ve aynı zamanda İzmir'e direkt uçak seferleri olan güçlü bir Avrupa ülkesi olmalı. İzmir'e gelen turist sayısının artabilmesi için onur konuğu ülke seçimi çok fazla önem taşıyor, onur konuğu seçiminde yanılgı yaşıyoruz. Sırasıyla başta Almanya, Belçika, İngiltere, Hollanda, Fransa, İsviçre gibi ülkelerden biri olmalı. Sürdürebilir turizm için akrabalık bağımız olan balkan ülkeleri yerine Orta Avrupa'nın zengin, turizm geleneği gelişmiş, turizm olgusu gelişmiş ülkeleri onur konuğu ülke yapma gerekliliğine inanıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vizyon eksikliği var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN