Damından lağım suyu akan pazar

Giriş Tarihi: 16.12.2015
Damından lağım suyu akan pazar

Bayraklı'da Gümüşpala Kapalı Pazaryeri'nde alışveriş yapmak isteyenler tavandan akan lağım sularına ve adeta burun direklerini sızlatan kokuya katlanmak zorunda bırakılıyor

İzmir'de üzerinde halı saha ve düğün salonu bulunan Gümüşpala Kapalı Pazaryeri'nin tavanından akan lağım suları halk sağlığını tehdit ediyor. Haftada bir kez cumartesi günleri kurulan pazaryeri mezbelelik görüntüsüyle hem mahalle sakinlerini tedirgin ediyor, hem de bakımsızlıktan çevreye mikrop saçıyor. Üzerinde düğün salonu ile halı saha bulunan pazaryerinin tavanından, tuvaletlerden sızan pis sular damlıyor. Bu şartlar altında balık, yoğurt, peynir, tereyağı, sucuk, zeytin, yufka, mantar, helva, meyve ve sebzelerin açıkta satılması tehdidin boyutlarını büyütüyor. Ayrıca lağım kokusu soğuk havaya rağmen kesif biçimde etrafa yayılıyor. Bayraklı Belediyesi pazaryeri ile ilgili bir önlem almayınca, pazarcı esnafı lağım suları tezgahlarının üzerine damlamasın diye akan yerlere naylon yapıştırarak kendilerince tedbir almaya çalışıyor. Gümüşpala Kapalı Pazar Yeri'nin hijyen şartlarından çok uzak olduğunu söyleyen Gülcan, "Uzun zamandır Gümüşpala Pazaryeri'nde yaşanan sıkıntıları dile getirmemize rağmen hiç bir şekilde çözüm bulunamadı. Yağmur ve lağım suları tavandan sızarak pazar yerine akıyor. Pazaryeri boş olduğunda dahi içeri kokudan girilmiyor. Burası sözde kapalı pazar yeri ancak proje ve inşaatı otopark olarak yapıldığından son derece sağlıksız. Bayraklı yalnızca gökdelenlerin bulunduğu mahallelerden ibaret değil. Diğer mahallelerde yaşanan sorunlar Bayraklı Belediyesi'nce görmezden geliniyor" dedi.

SEÇMENLERİ AK PARTİLİ

Gülcan, Gümüşpala Mahallesi'nde AK Partili seçmenlerin ağırlıkta olduğunu kaydederek, "Hangi mahallede AK Parti oyları yüksekse o mahalleler, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın gazabına uğruyor. Gümüşpala'daki durumun da bununla ilişkisi bulunduğunu düşünüyoruz" diye konuştu. Pazar yerindeki kabloların ve elektrik aksamının da yıprandığına dikkat çeken Gülcan, "Allah korusun bir elektrik kazasının yaşanması riski üst seviyede. Bayraklı'nın iç mahallelerinde vatandaşların büyük sorunları var. Bayraklı uzaktan bakınca gökdelenlerin bulunduğu etkileyici bir görünüme sahip olsa da diğer mahalleleri maalesef öyle değil. Bayraklı tarihiyle İzmir'in kurulduğu yer. Böyle bir tarihe sahip olan bir ilçenin mahallelerindeki bu bakımsızlık bizim yüreğimizi burkuyor. Gümüşpala Kapalı Pazaryeri birçok sorundan yalnızca biri. Bayraklı'da yol, ulaşım, park, spor tesisi, kanalizasyon gibi doğrudan belediyeyi ilgilendiren devasa sorunları var" diye görüş belirtti.

TEZGAHLARA DAMLIYOR
Tavandan akan suların pazaryerinde kurulan tezgahların üzerine damladığını söyleyen AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Yakup Gülcan, "Pazaryerinin üzerinde halı saha ve düğün salonu var. Halı sahada biriken yağmur suları ile düğün salonunun tuvaletinden sızan pis sular tavandan pazaryerine akıyor. Tahliye boruları sağlıklı değil. Hava soğuk olmasına rağmen pazaryerine girdiğinizde ağır bir koku var. Bunun yanı sıra tavan çok alçak olduğu için kamyonetler mal indirmek için içeri giremiyor. Pazarcılar araçlarını dışarı koyunca da trafik felç oluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Damından lağım suyu akan pazar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN