Belediye zararını zamla kapatıyor

Giriş Tarihi: 21.12.2015
Belediye zararını zamla kapatıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, dünyada petrol fiyatı düşerken kentte toplu ulaşım başta olmak üzere belediye hizmetlerine peş peşe zam yapıldığını söyledi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun "Bıçak kemiğe dayanmadıkça zam yapmayacağız" sözüne atıf yapan Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, "Evet, bıçak kemiğe dayandı Sayın Kocaoğlu... İzmirli artık yeter diyor, isyan ediyor. Bu kaçıncı zam oldu, saymaktan yorulduk. Vatandaş zam değil, hizmet bekliyor" dedi.

MANZARA ORTADA

Doğan, toplu ulaşımda yüzde 8'lik bir fiyat artışının İzmirlileri beklediğini belirterek, "Otopark yapacağız dediniz, zam yaptınız. Otobüs alacağız dediniz, zam yaptınız. Arıtma ve kanal yapacağız dediniz, zam yaptınız. Sene oldu 2015, İzmir'in sokaklarında insanlar sele kapılıp can veriyor, siz hala zam peşindesiniz. Değil yeni otoparklar yapmak, çivi bile çakmadınız. Elektrikli otobüs alacağız dediniz, manzara zaten ortada, ihalesi bile Nasreddin Hoca'nın ya tutarsa fıkrasına döndü. Dünyada petrol ve akaryakıt fiyatları düşerken, bu zam gerekli midir? Yoksa ESHOT'un otobüsleri benzinle değil de, İZSU'nun pahalıya sattığı suyla mı çalışıyor" diye sordu. "Sosyal demokrat ulaşım modeli"nin İzmir'e zam olarak geri döndüğünü anlatan Doğan, şöyle devam etti: "ESHOT'un diğer illerdeki halk otobüsleri ile yarışır hale geldiğini görüyoruz. Acaba ESHOT özelleşti de bizim haberimiz mi yok? Bugün sizin memleketiniz Tokat'a baktığımızda, özel halk otobüslerinde bile bilet fiyatlarının 2 lira olduğunu görüyoruz. Peki İzmirli ne yapsın Sayın Kocaoğlu? Ulaşım daha ucuz diye Tokat'a mı taşınalım? İzmirim Kart zaten fiyasko oldu, Tokat Belediyesi'nin TOK-KART'ına geçelim. İzmir'de zararı zamla kapatmaya çalışan belediyecilik anlayışı sürüyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye zararını zamla kapatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN