Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletvekili başkanı Başkan eski başkanı...

CHP İzmir İl Kongresinde her kürsüye çıkan birilerini suçladı. Polemik dün de devam etti. Yüksel Çakmur, Başkan Kocaoğlu'nu kast ederek, "Önemli olan makamdan inince dost bulmak" dedi

Giriş Tarihi: 22.12.2015
Milletvekili başkanı Başkan eski başkanı...
CHP'nin önceki gün yapılan İzmir İl Kongresi hayli gergin geçti. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun desteklediği adaylardan Alaattin Yüksel 281 oyla yeni il başkanı olurken diğer aday Nevzat Kavalar'ın da 269 oy alması, yani arada sadece 12 oy fark bulunması, çekişmenin boyutunu da ortaya koydu. Kongrenin en fazla dikkat çeken yönü ise sık sık yaşanan tartışmalar, kavgalar ve suçlamalar oldu. Polemiklerin odak noktasındaki isim Aziz Kocaoğlu oldu. Kavalar'ı destekleyen milletvekillerine kızan Kocaoğlu, " CHP ile İzmir ile alakası olmayanlar kalkıp İzmir'i dizayn etmeye kalkamazlar...Ön seçimden çıkanlara saygı duyuyorum fakat kontenjandan gelenlere hiç saygım yok" diyerek sert bir çıkış yaptı. 7 Haziran öncesi adaylığının düşürülmesine yol açan şikayetçilerin belediye şirketinde çalıştığını söyleyen CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'e de tepki gösteren Kocaoğlu, " Bu acziyeti kendisine yakıştıramadım" dedi. Kendisini kongrede taraf olmakla suçlayan Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanlarından Yüksel Çakmur da Kocaoğlu'nun sert sözlerinden nasibini aldı. Kocaoğlu, "Şimdi gelelim Yüksel Çakmur beyefendiye. Acı bir gerçeği paylaşmak istiyorum. Çakmur, siyasi yaşamı boyunca il yöneticiliği, ilçe yöneticiliği, il başkanlığı yaptığını duydunuz mu? İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni bıraktığım zaman belediyenin olanakları ile kurulan vakfın senedi cebimde gitmeyeceğim. O vakıf binasında 21 sene oturmayacağım. diye konuştu. Kocaoğlu'nun cevap veren kontenjandan vekil Tuncay Özkan, "Aziz Bey sana soruyorum hangi ön seçimden çıktın geldin? 40 yıllık arkadaşınızı İl Başkanı yapmak için bunları konuşmanızı kınıyorum" dedi. Bu sözlerin üzerine partililerden büyük tepki yükseldi. Partililer Özkan'ı yuhlarken, "İzmir Aziz'dir Aziz kalacak" diye bağırdı. Özkan'dan "İzmir CHP'dir, CHP kalacak" yanıtı gelince salon karıştı. Partililer kürsüye yürüdü ve Özkan'ı kürsüden indirmek istedi.

EGELİ SABAH'A KONUŞTU

Aziz Kocaoğlu'nun kendisi hakkındaki iddialarına Egeli Sabah aracılığıyla yanıt veren Ege Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Çakmur hiç haram yemediğini ifade ederek, "Yaşamda ne olursa olsun iftira kötü bir şeydir. Nedir bu eziyet etmek, hor görmek, aşağılamak, kötülemek? Nedir bu hırs, bu kin? Ne demek istiyor? Bu vakıftan alınan bir aylık yok. Bir huzur hakkı yok. Kuşku yaratıp, sanki 21 yıldır bu vakıfta bir menfaat ve çıkar varmış gibi konuşuyor. O vakfa ben 21 yıldır koşarak gidiyorum. Orada çok kıymetli hastalar var. Rehabilitasyon var. İnsanlık var" diye konuştu. Çakmur, belediye başkanlığı makamının geçici olduğuna vurgu yaparak, sözlerini şöyle tamamladı: " Bu iftira ile yaşanır mı? Hem günah işlenmiştir hem de çok ayıp edilmiştir. O makamlar insanları ne küstahlaştırsın, ne şımartsın, ne kibirli, ne de mağrur yapsın. 'Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var' demek istiyorum. O görevler biter. Nasıl dükkandan başlandı, o insanlar dükkanına döner. Önemli olan makamdan indikten sonra dost bulmak. Selam verecek insan bulmak lazım. Hayatta ne ekersen onu biçersin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletvekili başkanı Başkan eski başkanı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN