Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'in projelerinde aksama olmayacak

Giriş Tarihi: 23.12.2015
İzmir'in projelerinde aksama olmayacak

Başbakan Davutoğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı Turhan, Hükümetin öncelikleri arasında yer alan İzmir'in yoğun gündemin içinde ihmal edilmeyeceğini bildirdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ekonomiden Sorumlu Başdanışmanı AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Turhan, Başbakanlık İzmir Ofisi'nde AK Parti İzmir İl teşkilatı ile bir araya geldi. AK Partili ilçe belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan Turhan, "Bundan sonra periyodik olarak İzmir'e geleceğim ve Başbakanlık Ofisinde sivil toplum örgütleriyle, toplumun çeşitli kesimlerini temsil eden kanaat önderleriyle, akademik personelle, kültür sanat dünyamızın temsilcileri ile doğrudan temas kuracağım. Hem İzmir'in sorunlarını ve ihtiyaçlarını doğrudan takip edeceğim, hem de yürütülmekte olan çok önemli projelerin aksamadan ve en geniş toplumsal farkındalıkla hayata geçirilmesi için gayret sarf edeceğim" dedi.

YAPISAL REFORMLAR
İzmir'in yoğun gündem içerisinde ihmal edilmeyeceğini belirten Turhan, "Çalışma ekibi oluşturacağız. İzmir, Hükümetimizin öncelikleri arasında. Bu topluma verilmiş bir vaat ve yerine getirilmesi gerekiyor. Vatandaşlar, Ankara'ya geleceğine Ankara vatandaşların ayağına gelsin onların emrine amade olsun diye böyle bir çalışma yaptık" diye konuştu.Turhan, AK Parti Hükümeti'nin yapısal reformları hayata geçireceğinin altını çizerek, şöyle devam etti: "Türkiye'yi hepimizin arzu ettiği noktaya taşıyacak yapısal reformlar hayata geçirilecek. Bu reformların ne denli önemli olduğunu krizle cebelleşen büyük ekonomilere bakarak görebiliriz. Zamanında bu reformları gerçekleştiremeyen ülkeler bugün ciddi sorunlarla boğuşuyor. Bu reformlar sadece ekonomi açısından değil siyasi ve toplumsal açıdan da önem taşıyor."

EGE'DE KALKINMA PROJESİ

Kişi başına düşen milli gelirin 25 bin dolara ulaşmasını hedeflediklerini hatırlatan İzmir Milletvekili Turhan, "Doğu Marmara'da İstanbul merkezli olarak başarı sağlanmış bir ekonomik sistem inşa etme projesini İzmir ve başka yörelerimizde tekrarlamak istiyoruz" şeklinde bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'in projelerinde aksama olmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN