Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözleşmeli er olmak isteyene cazip şartlar

En fazla 7 yıl süreyle görev yapacak sözleşmeli erleri görev yerine göre 4 bin liraya kadar ulaşan maaş ve 75 bin liralık tazminat bekliyor

Giriş Tarihi: 27.12.2015
Sözleşmeli er olmak isteyene cazip şartlar
Kara Kuvvetleri Komutanlığı, kritik kadro ve görev yerlerinde personel ihtiyacını karşılamak için sözleşmeli er alımı yapıyor. Sözleşmeli er alımları İzmir'de sadece Bornova 57. Topçu Tugay Komutanlığı'nda her hafta çarşamba günü gerçekleştiriliyor. "2200 Yıllık Şanlı Orduya Katıl", "Geleceğin İçin Endişelenme!", "Hayallerin Güvencemiz Altında!", "Uzman Asker Ol!" sloganı ile yola çıkan 57'nci Topçu Tugay Komutanlığı, başvuruda bulunan adayları, şartları uygun olması durumunda sınavlara tabi tutuyor. Sınavlarda ve mülakatta başarılı olan adaylar göreve başlıyor.

7 YIL ÇALIŞACAKLAR

En fazla 7 yıl süre ile görevlendirecek sözleşmeli erlerin maaşları görev yerlerine göre değişecek. Sözleşmeli erler çalıştıkları bölgelere göre ilk yıl 2 bin 9 lira ile 3 bin 566 lira arasında maaş alacak. Sözleşmeli erler görev sürelerinin son senesi olan 7'nci yılda ise 2 bin 366 lira ile 3 bin 959 lira arasında değişen maaş alacak. Sözleşmeli erler 7 yıllık görevinin sonunda ise 74 bin 853 lira tazminat alma hakkına sahip olacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözleşmeli er olmak isteyene cazip şartlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN