İhanet bildirgesi FETÖ'yü ele verdi

PKK bildirisini, Gediz Üniversitesi'nden Zübeyit Gün de destekledi. Rektör Çevik bildiriye ve Gün'e tepki gösterince, son dönemde okulda saf dışı kalan FETÖ'cüler ayaklandı

Giriş Tarihi: 15.1.2016
İhanet bildirgesi FETÖ'yü ele verdi
"Paralel'in üniversitesi" olarak nam yapan Gediz'de saflar netleşiyor

Değişik üniversitelerden bin 128 akademisyenin imza koyduğu ihanet bildirgesi, Gediz Üniversitesi'nde safların netleşmesine de zemin hazırladı. Bildirgeye imza atan Gediz Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Zübeyit Gün'e Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik tepki gösterince, üniversiteyi örümcek ağı gibi saran FETÖ'cüler rektöre hakaret yağdırdı. Paralel'in üniversitesi olarak bilinen Gediz Üniversitesi, bir dönem CHP'nin reklam filmine ev sahipliği yapmasıyla gündeme gelmişti. Bu gelişme, üniversitenin Paralel'in güdümünde olan üniversitede taşları yerinden oynattı. Üniversite içinde, Fetullah Gülen'in Paralel örgütüne karşı olan öğretim üyeleriyle yöneticiler etkinliklerini artırmaya başladı. İki taraf arasındaki mücadele yaklaşık iki yıldır devam ediyordu. Son dönemde Paralel karşıtları güçlendi. Mütevelli Heyeti'nde Paralel Yapı ile ilgisi olduğu bilinen bazı kişilerle yollar ayrıldı. Üniversiteyi yeniden tarafsız kimliğine kavuşturarak bir eğitim yuvasına dönüştürmek için, Mütevelli Heyeti Başkanlığı'na da eski bakan Işılay Saygın getirildi. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de FETÖ'ye karşı tavır aldı. FETÖ'cüler, bu gelişmenin ardından yeni yöneticiler ile Rektör Çevik'i hedef tahtasına oturttular.

HAKARET YAĞDIRDILAR


Güneydoğu'da yaşanan olaylarla ilgili olarak Türkiye'deki bin 128 akademisyenin imzaladığı 'ihanet bildirgesine Gediz Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Zübeyit Gün de imza attı. Rektör Seyfullah Çevik, üniversitesinden bir akademisyenin bu bildiriyi imzalamasını üzüntüyle karşıladıklarını belirterek, "Güneydoğu'da devam eden terör olayları nedeniyle devletimize ağır ithamların yöneltildiği, birçok üniversiteden bini aşkın akademisyenin imzaladığı bildiride üniversitemizden bir öğretim üyesinin de bulunduğunu üzüntüyle öğrendik. Bildiriye imza atan öğretim üyesinin görüşü kendisini bağlamaktadır. Gediz Üniversitesi olarak bu girişimi tasvip etmemiz mümkün değildir. Gediz Üniversitesi milli değerlerimize ve devletimizin bölünmez bütünlüğüne sımsıkı bağlı bir kamu kurumudur" dedi. Rektörün bu açıklaması, en büyük tepkiyi, Gediz Üniversitesi'nin paralelci tayfasından gördü. FETÖ'cü akademisyenler ile yöneticiler, Rektör Çevik'e, sosyal medyadan çok ağır hakaretler yağdırdılar.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gediz Üniversitesi "ihanet bildirgesine" imza atan akademisyen hakkında soruşturma başlattı. Yapılan açıklamada, "Bir grup öğretim elemanı tarafından devletimizin Güneydoğu'da katliam ve kıyım yapmakla suçlandığı bildiriye imza atan üniversitemiz personeli hakkında, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın 13.01.2016 tarihli yazısına da istinaden idari soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma sonucuna göre gerekli işlemler yapılacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet bildirgesi FETÖ'yü ele verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN