Gecikme 45 dakika sürünce isyan ettiler

Sinyalizasyon arızasından kaynaklanan sefer aksamasının süresinin uzaması İZBAN istasyonlarında tren bekleyen vatandaşları kızdırdı. Birçok kişi dün sabah işyerine ya da okuluna gecikmeli gidebildi

Giriş Tarihi: 16.1.2016
Gecikme 45 dakika sürünce isyan ettiler
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD'nin ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye'nin en büyük kent içi raylı toplu taşıma sistemi İZBAN'da seferlerin dün ulaşım gereksiniminin en yoğun olduğu sabah saatlerinde 45 dakika aksaması, yolcuları adeta çıldırttı. Sinyalizasyon arızasından kaynaklandığı belirtilen arıza dolayısıyla ulaşım çileye döndü. İZBAN istasyonlarında uzun süre tren bekleyen İzmirliler yaşadıkları bu duruma isyan etti. Vatandaşlar işyerlerine, öğrenciler de okullara gecikmeli olarak gidebildi. Meydana gelen yoğunluktan dolayı seferler başladığında da kimi yolcular trenlere binmeyi başaramadı. Binenler ise vagonlarda "balık istifi" halinde seyahat etti.

DÜZGÜN ÇALIŞSIN YETER
İzmirliler Twitter üzerinden İZBAN'ı eleştiri yağmuruna tuttu. Sosyal medyada yer alan eleştirilerden bazıları ise şu şekilde:
Cem Batmaz: İşkence. At Kafası: Tam 40 dakikadır. Şirinyer İzban'dayım. İşe geç kaldım. Kısa tren yollamayın.
HDoksal: Ya siz nasıl yönetiliyorsunuz? Hergün mü arıza olur? Yeter artık
Selimmo: Yardımcı olmak mı? Düzgün çalışsın İzban yeter.
Sedat Şahin: İnsanlar dünyanın bir ucundan diğer ucuna gidiyor. Sen Cumaovası'ndan Aliağa'ya gidemiyorsun. Her gün yeni problem.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecikme 45 dakika sürünce isyan ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN